Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę, wybierając karmę dla psów?

Na co zwracać uwagę, wybierając karmę dla psów?

Posiadanie psa to duża odpowiedzialność, dlatego warto dobrze przygotować się do momentu, w którym w naszym domu pojawi się czworonożny członek rodziny. Już od pierwszych dni z czworonogiem musimy zadbać o to, aby zapewnić mu prawidłowe i dopasowane do jego indywidualnych potrzeb pożywienie. Na co zwracać uwagę, kupując karmę dla psa? Jak wybrać tę idealną i zapewniającą odpowiednie ilości składników odżywczych?

Żywienie psa – podstawowe informacje

Psy w zależności od swojego wieku, a także rasy i trybu życia powinny otrzymywać odpowiednio zbilansowane pożywienie. Najłatwiej jest zapewnić psu optymalną porcję składników odżywczych, wybierając wysokiej jakości podstawową karmę mokrą oraz suchą, a także karmę uzupełniającą.

Warto wiedzieć, że z karmą dla zwierząt, jest jak z produktami spożywczymi dedykowanymi dla ludzi, czyli wśród różnych produktów znajdziemy zarówno te wysokiej jakości i pozytywnie wpływające na zdrowie psa, jak i psie fast foody, czyli karmę o znikomych wartościach odżywczych oraz sporej zawartości zbędnych wypełniaczy i zapychaczy żołądka, które mogą powodować problemy zdrowotne u czworonogów.

- Karma dla psa powinna być idealnie dopasowana do jego potrzeb, a te zmieniają się dość szybko i są związane nie tylko z wiekiem psa, ale także jego rasą i trybem życia. Inne potrzeby żywieniowe mają szczeniaki, psy dorosłe, psi seniorzy, psie mamy oraz psy pracujące lub wyjątkowo aktywne. Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest bardzo ważny, bo decyduje o jego zdrowiu, samopoczuciu oraz poziomie energii – wyjaśnia ekspert z firmy http://emodlinski.pl/.

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając karmę dla psa?

Po pierwsze: skład karmy

Karma dla psa powinna być prawidłowo zbilansowana pod względem zawartości niezbędnych składników odżywczych. Warto wybierać karmy wysokiej jakości, które dostarczają czworonogowi odpowiednią ilość białka, witamin oraz minerałów. Karma dla psa powinna być wolna od sztucznych dodatków, składników, których układ pokarmowy psa nie jest w stanie strawić, a także produktów GMO.

Po drugie: wiek psa

Psy w zależności od wieku mają inne potrzeby żywieniowe. Z tego względu należy wybierać karmę, która jest przeznaczona dla psa w konkretnym przedziale wiekowym. Do dyspozycji mamy karmy dla szczeniąt, psów dorosłych oraz psich seniorów, a także różne karmy specjalne np. dla szczennych suk i suk karmiących.

Po trzecie: wielkość psa

Karma powinna być również dopasowana do wielkości psa. Możemy wybierać spośród karm dla małych psów, psów średnich ras i karm dla dużych psów. W przypadku karmy suchej różni się ona przede wszystkim granulacją; w przypadku karmy mokrej względem wielkości psa możemy wybrać opakowanie, które będzie optymalnie zaspokajało dzienne potrzeby żywieniowe czworonoga.

Po czwarte: specjalne potrzeby psa

Psy tak samo, jak ludzie cierpią na alergie, nietolerancje pokarmowe oraz inne problemy zdrowotne. W celu ich redukcji zostały stworzone karmy np. dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, psów po zabiegach operacyjnych, psów przechodzących rekonwalescencję itp. Warto po nie sięgać w sytuacji, gdy nasz czworonożny przyjaciel ma problemy ze zdrowiem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz