Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę przy wyborze środków czystości i chemii gospodarczej?

Na co zwracać uwagę przy wyborze środków czystości i chemii gospodarczej?

Specjalistyczne środki czystości i chemia gospodarcza obecne są w każdym gospodarstwie domowym. Warto zadbać o to, by były to produkty najwyższej jakości, których działanie będzie dawało oczekiwane rezultaty. Tego typu artykuły powinny być zatem przede wszystkim skuteczne, ale też ekologiczne. Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie środków czystości i chemii gospodarczej?

Bezpieczne pranie

Czyste ubrania charakteryzują się nie tylko brakiem plam czy zabrudzeń, ale też przyjemnym zapachem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków piorących tkaniny stają się miękkie i przyjemne w dotyku, co jest dodatkowym atutem. Przy kupnie środków piorących należy jednak zwrócić uwagę na ich pochodzenie oraz poszczególne właściwości. Dobrym rozwiązaniem są np. proszki do prania z innowacyjnymi formułami zapewniającymi zachowanie intensywności kolorów, które dodatkowo wywabiają nawet trudne plamy już w 20 stopniach Celsjusza. Szeroki asortyment produktów dostępnych u renomowanych dystrybutorów środków czystości i chemii gospodarczej, takich jak np. firma Chevan, obejmuje nie tylko proszki do prania, ale też ekologiczne kapsułki. Są one pozbawione fosforanów, będącym tym samym przyjaznymi dla środowiska. W przypadku wybielaczy do tkanin warto natomiast wyeliminować produkty, w których składzie znajduje się chlor. Może on podczas prania czy namaczania uszkodzić odzież, dlatego należy używać jedynie renomowanych wybielaczy do tkanin oferowanych przez sprawdzonych dystrybutorów. Zajmują się oni także sprzedażą chemii gospodarczej – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Precyzyjnie wyczyszczone

Bogata oferta renomowanych dystrybutorów środków czystości i chemii gospodarczej to m.in. szereg produktów przeznaczonych do czyszczenia okien i podłóg. W przypadku tych pierwszych warto zwrócić uwagę na to, czy w ich składzie znajduje się alkohol. To właśnie on jest bowiem odpowiedzialny za szybsze wysychanie oraz brak nieestetycznych smug na szybach. W dobrych środkach tego typu zastosowano specjalne formuły utrudniające osadzanie się zabrudzeń – takie artykuły chemii gospodarczej są znacznie wydajniejsze od konwencjonalnych, co z kolei przekłada się na oszczędności w domowym budżecie. Do zabezpieczania podłóg nada się natomiast emulsja wodorozcieńczalna, której użycie zapewnia doskonały połysk bez konieczności żmudnego polerowania. W ofercie dobrych dystrybutorów środków czystości i chemii gospodarczej znajdują się też płyny do mebli. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na podane przez producenta powierzchnie, na których można produkt stosować. W ten sposób elementy wyposażenia wnętrz pozostaną w odpowiedni sposób wyczyszczone i zabezpieczone.

Opracowanie:
Miroszowice 19j lok. j
tel. 76 842 62 14
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz