Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę kupując tkaniny koszulowe?

Na co zwracać uwagę kupując tkaniny koszulowe?

Wszyscy nosimy koszule – często jest to wymagany strój w naszej pracy. Prowadzisz firmę odzieżową i szukasz tkanin koszulowych najlepszej jakości? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę decydując się na zakup? Klienci uwielbiają koszule, które stworzone są z naturalnych i dopasowanych do ciała tkanin, zapewniających wygodę ich noszenia. Na co należy zwrócić uwagę, kupując materiały koszulowe? Dowiedz się, jakie cechy wyróżniają tkaniny koszulowe najwyższej klasy.

Dobry materiał

Oczywiście odpowiedni wybór tkaniny to podstawa. Ważne, żeby koszula była uszyta z materiału, który jest naturalny i przyjemny dla ciała – w tej roli świetnie sprawdza się bawełna. W okresie letnim natomiast warto wybierać lekki i przewiewny len. Należy unikać materiałów syntetycznych, które kuszą niskimi cenami i małą gniotliwością, ponieważ sztuczne tkaniny nie przepuszczają powietrza, przez co zwiększają potliwość, z którą wiele osób ma problem. Warto kupować tkaniny koszulowe u producentów, którzy cieszą się zaufaniem i renomą jak Textil Piotr Frąckiewicz które oferuje bogaty wybór materiałów i fachowe doradztwo.

Gramatura

Gramatura to waga materiału. Warto pamiętać, że tkaniny o wyższej gramaturze mniej się gniotą i zwykle są bardziej wytrzymałe. Kupując materiały koszulowe, warto zapytać o grubość włókien oraz o typ nici – czy mamy do czynienia z typem single-ply czy two-ply. Ten pierwszy oznacza nić pojedynczą, natomiast drugi – podwójną, która powstaje w wyniku skręcenia włókien. Typ two-ply sprawia, że tkanina jest bardziej wytrzymała, mniej się gniecie, ładniej układa i wygląda bardziej elegancko.  

Splot

Dostrzeżesz go, gdy dokładnie przyjrzysz się tkaninie. Do najpopularniejszych splotów należy między innymi popelina, czyli splot prosty, dzięki któremu koszula jest wytrzymała, jednak szybko się gniecie. Twill to materiał tkany na skos, jest bardziej odporny na zagniecenia i ma ciekawszą fakturę. Podobnie jak popelina doskonale nadaje się na co dzień.

Decydując się na zakup tkanin koszulowych, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oprócz atrakcyjnego i modnego wzornictwa warto przyjrzeć się dokładnie tkaninie. Ważne, żeby była stworzona z naturalnych materiałów, które zapewniają komfort noszenia koszuli. Istotny jest także splot i gramatura. Pamiętaj, żeby zamawiać wysokiej jakości tkaniny koszulowe u sprawdzonego producenta, który cieszy się renomą. Wówczas zyskasz pewność, że z materiałów powstaną wyjątkowe i wygodne koszule.

Opracowanie:
Wrocław, Robotnicza 1
tel. 796 603 700
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz