Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę kupując silniki wysokoprężne do stosowania w przemyśle?

Na co zwracać uwagę kupując silniki wysokoprężne do stosowania w przemyśle?
Silniki wysokoprężne, czyli tak zwany Diesel, to bardzo popularne urządzenia napędowe – nie tylko wśród kierowców prywatnych. Ich wysoką moc oraz solidną konstrukcję doceniają również przedsiębiorstwa działające w obszarze przemysłu. „Diesel” wykorzystywany jest przez nie do napędzania szerokiej gamy sprzętów.

Marka

W dzisiejszych czasach wiele osób oraz przedsiębiorstw w pierwszej kolejności zwraca uwagę na markę produktu, który zamierzają nabyć. Jest co całkiem zrozumiałe ponieważ rozpoznawalna marka często jest odzwierciedleniem wysokiej jakości produktu, solidnej technologii oraz profesjonalnej, rzeczowej obsługi klienta – to wszystko ma niezwykle istotne znaczenie w przemyśle. Jedną z najbardziej znanych marek na rynku wysokoprężnych silników o zastosowaniu przemysłowym jest niemiecka spółka Deutz AG, której wyłącznym dystrybutorem na rynek polski jest Biuro Techniczno-Handlowe Fast.

Serwis

Silniki wysokoprężne odznaczają się bardzo wytrzymałą konstrukcją – pod tym względem znacznie przewyższają zwykłe silniki benzynowe, które są dużo bardziej awaryjne. Niemniej jednak również Diesel może ulec awarii, a wtedy konieczne jest oddanie go do serwisu. Przed zakupem silnika warto sprawdzić jakie są możliwości naprawy uszkodzonego urządzenia, czy w okolicy znajduje się posiadający autoryzację producenta serwis, czy może w celu wykonania naprawy należy odesłać urządzenia dalej. Ma to bardzo duże znaczenie dla wydajności pracy całego przedsiębiorstwa.

Parametry techniczne silnika

Silniki wysokoprężne są cenione ze względu na swoje bardzo dobre osiągi – są bardziej wydajne w spalaniu paliwa i dysponują proporcjonalnie większą mocą, niż silniki benzynowe. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto poświęcić chwilę na analizę dokładnych parametrów silnika i ocenę, czy jego możliwości są adekwatne dla naszych oczekiwań oraz – co nie mniej ważne – możliwości finansowych. Warto pamiętać, że choć silniki diesla w bardziej oszczędny sposób spalają paliwo, które dodatkowo jest tańsze od zwykłej benzyny, to ostateczny bilans kosztów eksploatacyjnych w dużej mierze uzależniony jest od sposobu wykorzystania urządzenia zasilanego tego rodzaju napędem. Przykładowo najkorzystniejsze spalanie osiąga się przy długiej, nieustającej pracy silnika – jeśli silnik pracuje na zmiennych obrotach, jego praca staje się dużo mniej efektywna. Warto również pamiętać o tym, że przedsiębiorstwa obowiązują przepisy o emisji zanieczyszczeń, dlatego ten parametr silnika również powinien zwrócić naszą uwagę. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz