Artykuł sponsorowany

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając izolację natryskową?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając izolację natryskową?

Izolacje natryskowe pianą PUR są bardzo popularne. Piana poliuretanowa jest świetną alternatywą dla wełny mineralnej i styropianu. Biorąc pod uwagę strukturę możemy podzielić ją na zamkniętokomórkową i otwartokomórkową. Piana jest bezpieczna dla domowników. Nie wydziela brzydkich substancji i toksycznych substancji chemicznych. Przyspiesza prace budowlane i remontowe.

Co to jest piana PUR?

Piana PUR, czyli poliuretanowa, powstaje na budowie poprzez połączenie odpowiednich składników. Dlatego do jej nałożenia potrzebujemy pomocy fachowców. Specjaliści w Izolacje Natryskowe Spray Rafał Mińkowski dysponują odpowiednim sprzętem i dużą wiedzą na temat technologii powstawania piany. Nowoczesną metodą natryskową możemy szybko i skutecznie izolować różne części domu. Izolacja poddasza liczącego 100 m2 zwykle trwa tylko kilka godzin. Natomiast w ciągu jednego dnia fachowcy są w stanie ocieplić płaski dach o powierzchni około 1000 m2.

Piana zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa

Piana zamkniętokomórkowa składa się z malutkich zamkniętych pęcherzyków. Biorąc pod uwagę jej parametry przypomina polistyren XPS. Dlatego jest świetną alternatywą dla klasycznego styropianu i płyt poliuretanowych. Nie jest ciężka i zapewnia doskonałą izolację termiczną. Nie przepuszcza pary wodnej, ale jest wodoodporna. Kiedy wyschnie, staje się twarda i sztywna. Zwykle wykorzystuje się ją do izolacji hal przemysłowych, magazynów i chłodni.

Z kolei piana otwartokomórkowa ma gąbczastą strukturę. Gwarantuje wyśmienitą izolację termiczną, trochę gorszą od tej oferowanej przez pianę otwartokomórkową. Jest bardzo lekka i przepuszczalna. Dlatego można ją śmiało zastosować zamiast wełny drzewnej, mineralnej lub celulozy. Jej dużą zaletą jest elastyczność. Można nią więc skutecznie izolować konstrukcje drewniane. Doskonale dopasuje się do belek i desek. Jest mniej odporna na wodę w porównaniu do piany zamkniętokomórkowej. Dlatego ocieplając nią ściany, inne konstrukcje szkieletowe lub poddasze, koniecznie trzeba pamiętać o paroizolacji od wewnętrznej strony budynku.

Zalety izolacji poddasza izolacji poliuretanowej

Przede wszystkim piana PUR nie wpływa negatywnie na zdrowie mieszkańców. Nie emituje szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów. Usprawnia prace budowlane i remontowe. Natrysk pianki poliuretanowej jest popularnie wykorzystywany w starym budownictwie. Piana jest lekka, nie obciąża konstrukcji i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Wykazuje odporność na pleśń, grzyby i inne mikroorganizmy. Sprawdza się również doskonale w nowoczesnych budynkach. Eliminuje ryzyko kondensacji pary wodnej. Dokładnie wypełnia każdą przestrzeń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz