Materiał Partnera

Na co należy zwrócić uwagę przy zamawianiu mebli na wymiar?

Na co należy zwrócić uwagę przy zamawianiu mebli na wymiar?

Urządzanie mieszkania o zadanie tyleż ekscytujące, co problematyczne. Szczególnie w sytuacji, gdy wymarzonych mebli nie sposób znaleźć w żadnym sklepie, a gdy już są – nie pasują wymiarowo. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na meble na zamówienie. Aby z sukcesem wyposażyć mieszkanie i uniknąć problemów, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jakie meble na wymiar można zamówić?

W zasadzie w tej kwestii niewiele nas ogranicza. Firmy oferujące tworzenie mebli na wymiar proponują wiele rozwiązań, można więc zamówić:

  • meble łazienkowe na wymiar,
  • meble kuchenne,
  • meble do salonu,
  • meble do sypialni,
  • meble młodzieżowe,
  • meble biurowe,
  • garderoby oraz szafy.


Jakie działania obejmuje stworzenie mebli na wymiar?

Meble do salonu, kuchni czy łazienki muszą być dokładnie dopasowane zarówno wymiarami, jak i stylem. Dlatego, zanim złożysz zamówienie na konkretną rzecz, najlepiej, aby wnętrze obejrzał specjalista. Pozwoli to stworzyć projekt idealnie dopasowany do wystroju wnętrza i, oczywiście, meble wykorzystujące optymalnie dostępną przestrzeń.

Kiedy zdecydować się na meble na zamówienie?

Najczęściej problem z dopasowaniem mebli pojawia się w niewielkich, nieustawnych wnętrzach. Każdy metr kwadratowy jest tu na wagę złota i nie można pozwolić sobie na przypadkowe zaplanowanie przestrzeni. Zaprojektowanie mebli idealnie dopasowanych do wymiarów pomieszczeń pozwoli w tym wypadku nie tylko zaaranżować wnętrze estetycznie, ale przede wszystkim funkcjonalnie.

Podobny problem pojawia się w przypadku lokali, które znajdują się w nietypowych miejscach, na przykład na poddaszu, czy takich, które charakteryzują się oryginalnym kształtem. Wiele skosów i nierówności często uniemożliwia zakup standardowych mebli. W takim wypadku najlepiej skorzystać z usług firmy, która nie tylko zaprojektuje i wykona meble, ale też zaaranżuje całe wnętrze. Jeśli jesteś z Torunia, sprawdź ofertę firmy pdesign, która zajmuje się również projektowaniem przestrzeni. Co ważne, w zakres usług wchodzi nie tylko wykonanie zamówienia, ale również transport i montaż gotowych mebli.

Zalety projektowania mebli na wymiar

Za największą zaletę takiego rozwiązania można z pewnością uznać fakt, że pozwala ono optymalnie wykorzystać przestrzeń. Nawet jeśli dysponujemy niewielkim lokalem, dopasowane meble ułatwią zaaranżowanie każdego pokoju w sposób funkcjonalny. Łatwo również zachować spójność aranżacyjną, bo dzięki zaprojektowaniu mebli nie pojawia się chaos w postaci różnych kolorów, wzorów czy wykończenia powierzchni.
Opracowanie:
Toruń, Mickiewicza 49 -49 A
tel. 728 432 015
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz