Materiał Partnera

Na co należy zwrócić uwagę, poszukując dobrego architekta?

Na co należy zwrócić uwagę, poszukując dobrego architekta?
Podczas budowy własnego domu nieuniknione jest korzystanie z usług różnego rodzaju specjalistów. Jednym z nich jest architekt, na którym ciąży odpowiedzialne zadanie – to właśnie on przygotuje dokumentację projektową, na podstawie której zrealizowany zostanie budynek. Z uwagi na to, jak ważny jest projekt w całym procesie budowy, staramy się wybrać do współpracy fachowca, który poprawnie odczyta nasze potrzeby i sprosta oczekiwaniom. Podpowiadamy zatem, na co warto zwrócić uwagę, podczas poszukiwań dobrego architekta. 

Projekty i zakres usług 

Podstawową kwestią, z którą powinniśmy się zapoznać, jest oferta danego biura architektonicznego. Sprawdźmy, czy wybrany architekt specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych czy też budynków o charakterze przemysłowym. Dodatkowym plusem jest możliwość obejrzenia dotychczasowych projektów na stronie internetowej, tak jak w firmie Jk Architektura Kamil Jadczuk. Wówczas mamy szansę zweryfikować, czy styl wybranego specjalisty nam odpowiada, czy też wolimy powierzyć stworzenie dokumentacji projektowej naszego domu komuś innemu. Projekty obecne na stronie internetowej biura architektonicznego mogą być dla nas również dodatkową inspiracją i przekonać nas do rozwiązań, które dotąd odrzucaliśmy. 

Komunikacja

Wspólny język to kluczowa sprawa. Dobry architekt nie tylko nas wysłucha, ale również wyjaśni wszelkie problematyczne kwestie w sposób dla nas przystępny. Będzie zaangażowany w rozmowę, dzięki czemu finalnie będzie w stanie stworzyć projekt, odpowiadający naszym potrzebom i oczekiwaniom. Sprawna współpraca to gwarancja satysfakcjonującego efektu. Jeśli dany specjalista nie poświeci nam uwagi lub nie będziemy potrafili się z nim skutecznie dogadać, to warto rozejrzeć się za kimś innym.  

Odległość od miejsca zamieszkania

W tym przypadku warto postawić na lokalnego architekta. Z uwagi na znajomość miejscowych warunków i przepisów, nie będzie on miał problemów z na przykład adaptacją gotowego projektu. Ponadto, dużo łatwiej poradzimy sobie z dojazdami do biura, gdyż nie będziemy tracić czasu i pieniędzy na długotrwałe podróże. Architekt natomiast, w razie ewentualnych problemów z realizacją projektu, będzie w stanie szybko pojawić się na placu budowy.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz