Materiał Partnera

Na co można liczyć, zatrudniając specjalistów od przeprowadzki?

Na co można liczyć, zatrudniając specjalistów od przeprowadzki?

Przeprowadzka to proces, przez który każdy przechodzi przynajmniej raz w życiu. Jednak od kilkudziesięciu lat zmiany miejsca zamieszkania są w Polsce częstsze. To zarówno efekt potrzeby zamiany mieszkania na bardziej komfortowe, jak i wędrówki w poszukiwaniu zatrudnienia. Zainteresowanym swoje usługi świadczą wyspecjalizowane firmy przeprowadzkowe. Na co można w nich liczyć?

Przede wszystkim transport

Podstawowym problemem, z jakim muszą zmierzyć się osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania, jest znalezienie odpowiedniego środka transportu. Wiele zależy od tego, czy przenoszą się one z małego mieszkanka w blokach czy też przewiezienia wymaga dobytek, zgromadzony w domu jednorodzinnym. W każdym z tych przypadków przemieszczenia wymaga inna ilość ładunku, począwszy od mebli i sprzętów AGD po drobne przedmioty, jak kwiaty doniczkowe czy naczynia. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach dysponują zróżnicowanym taborem samochodowym, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zleceniu. W Abc Artrans Artur Krzemiński ładunki przewożone są samochodami o ładowności od 2,5 do 5,5 tony, przystosowanymi zarówno do przewozu dużych mebli, jak i drobnych pakunków w kartonach. Dodatkowym udogodnieniem jest wyposażenie pojazdów w windy, dzięki którym załadunek i rozładunek następuje szybciej i bez większych problemów.

Na co można liczyć poza transportem?

Przewozy mebli i innych przedmiotów z domowego wyposażenia to podstawowa usługa w ofercie firm przeprowadzkowych. Konkurencja jednak sprawia, że poza udostępnieniem samochodu z kierowcą usługodawcy systematycznie rozszerzają swoją ofertę, włączając do niej jeszcze inne formy pomocy przy przeprowadzkach. Zalicza się do nich między innymi:

  • kompletna obsługa logistyczna, czyli zaplanowanie przewozu do konkretnego miejsca przeznaczenia,
  • udostępnienie opakowań do materiałów do zabezpieczania ładunku,
  • pakowanie dobytku przez pracowników firmy,
  • demontaż mebli oraz ich montaż w miejscu docelowym,
  • zniesienie, załadunek i wniesienie do nowego lokalu.

Zaletą nowoczesnych firm przeprowadzkowych jest również stały i zrozumiały cennik opłat za poszczególne usługi.

Warto zaznaczyć, że poszczególne pozycje na wymienionej liście nie są standardem we wszystkich firmach. Charakter i zakres świadczonych usług przeprowadzkowych uzależniony jest od liczby pracowników i możliwości technicznych usługodawcy.

Dlaczego warto korzystać z usług firm przeprowadzkowych?

Przenoszenie całego dobytku, w tym ciężkich i problematycznych mebli, pralki, lodówki i innych tego typu sprzętów wymaga siły, kondycji oraz wsparcia innych osób. Jeśli przeprowadza się osoba samotna lub rodzina z małymi dziećmi, z pewnością nie będą one
w stanie samodzielnie załadować wszystkich przedmiotów. Dzięki firmie można zaoszczędzić wiele czasu i pracy, a także zyskać pewność, że cały ładunek dotrze do miejsca przeznaczenia terminowo i bez uszkodzeń.

Firmy przeprowadzkowe gwarantują bezpieczeństwo transportu ładunków, ale również ich inwentaryzację, pakowanie czy przeniesienie wyposażenia. Stosują przy tych czynnościach najnowsze metody zabezpieczeń. Na wysoką jakość usług, czas przeprowadzki oraz jej sprawną organizację składa się wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu rozwiązuje się nawet trudne problemy. Firmy takie jak Abc Artrans Artur Krzemiński przewiozą zarówno lodówkę, jak i fortepian czy sejf.

Opracowanie:
Piekoszów, Rycerska 17
tel. 609 209 039
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz