Materiał Partnera

Mustang, czyli klasyk rodem ze Stanów. Jak go zdobyć?

Mustang, czyli klasyk rodem ze Stanów. Jak go zdobyć?

Mustang to obok samochodów modeli takich jak Camaro, Charger, Corvette, Challenger, jeden z najbardziej pożądanych, amerykańskich klasyków. Tego typu amerykańskie samochody zabytkowe można łatwo sprowadzić do Polski, jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po znalezieniu wymarzonego Mustanga należy m.in. sprawdzić pojazd oraz zorganizować transport i załatwić wszelkie formalności. Dowiedz się, jak krok po kroku to zrobić oraz czemu warto wspomóc się działaniem firm sprowadzających do Polski samochody z USA.

Amerykańskie samochody zabytkowe: Mustang – od czego zacząć?

Zabytkowe auta takie jak Ford Mustang to ziszczenie marzeń wielu pasjonatów starych samochodów. Warto podkreślić, że obecnie tego typu klasyki są w zasięgu ręki i można je szybko sprowadzić np. z amerykańskiego rynku. Wiele firm sprowadza zabytkowe samochody z USA, które wcześniej kupuje m.in. na aukcjach na tamtejszym rynku. Należy zdawać sobie sprawę, że tylko doświadczony kupiec jest w stanie znaleźć perełkę, gdyż te rozchodzą się w mgnieniu oka. Dlatego też, warto zdecydować się na zamówienie konkretnego samochodu z USA w firmie specjalizującej się sprowadzaniem klasyków. Dzięki temu w krótkim czasie otrzyma się wymarzonego klasyka, bez poświęcania czasu na poszukiwania i załatwianie wszystkich formalaności. Amerykańskie samochody np. marki Ford Mustang są łakomym kąskiem dla pasjonatów, dlatego tylko znająca się na skupowaniu ich firma (np. Inwestuj W Klasyka) będzie wiedziała, by podczas wyboru konkretnego pojazdu sprawdzić m.in. oryginalność części – czy np. zgadzają się numery karoserii i silnika. Ponadto, doświadczonym firmom będzie łatwiej zakończyć licytację klasyka z sukcesem.

Samochody z USA: Jak krok po kroku zdobyć zabytkowego mustanga?

Decydując się na zabytkowe auto z USA, warto również pamiętać o formalnościach związanych ze sprowadzeniem pojazdu do Polski. Mustang bądź inny klasyk z Ameryki po zakupie potrzebuje zorganizowanego transportu. Dlatego też, aby dodatkowy koszt nie był wysoki, stare samochody warto kupować w pobliżu portów, gdyż nie wiąże się to z koniecznością organizowania transportu kołowego w USA. Chociaż dobrej okazji warto szukać również w głębi kraju. Po zakupie konieczny jest transport morski, należy w tym zadbać również o rozładunek w porcie i podatki ( na podstawie opinii rzeczoznawcy pojazdu kolekcjonerski zwolniony jest z akcyzy oraz cła i obowiązuje go niższy VAT-8%). Dodatkowo, w Polsce będzie trzeba załatwić formalności związane z rejestracją pojazdu takie jak: opinię rzeczoznawcy, wpis do ewidencji zabytków, zwolnienie z akcyzy w Urzędzie Celnym, badanie techniczne i tłumaczenia wszystkich dokumentów. Tym sposobem ukochany mustang będzie gotowy do jazdy po polskich drogach.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz