Materiał Partnera

MultiBox, czyli jak pozyskiwać wartościowy ruch z Internetu

MultiBox, czyli jak pozyskiwać wartościowy ruch z Internetu

Internetowy świat ery Google ciągle się zmienia. Obserwujemy trendy i zmiany, jakie zachodzą w wyszukiwarce i ciągle dostosowujemy naszą ofertę do aktualnych wymagań. Dzięki temu Klientom CS Group Polska zapewniamy kompleksowe działania dopasowane do potrzeb i możliwości każdego biznesu, na każdym etapie rozwoju firmy – od podstawowej obecności w Internecie, po aktywny marketing internetowy.

Wiemy, że marketing w Internecie można robić samemu, ale można powierzyć go fachowcom. Oszczędza się wówczas czas i pieniądze na zdobywanie wiedzy. Zyskane w ten sposób dodatkowe środki można zainwestować w budowanie dobrego wizerunku, działania podnoszące widoczność firmy w Internecie oraz pozyskiwanie wartościowego ruchu z Internetu. Na taki pakiet korzyści mogą liczyć firmy decydujące się na skorzystanie z naszego produktu MultiBox, który stanowi ofertę zintegrowanego marketingu internetowego.

Marketing zintegrowany to szereg aktywności z obszaru działań marketingowych, komunikacyjnych oraz wizerunkowych zapewniających optymalne dotarcie do grupy docelowej oraz wywołanie pożądanych interakcji z potencjalnymi klientami. Warto zdecydować się na odpowiednie narzędzia, które w optymalny sposób zapewnią trafność podejmowanych wysiłków komunikacyjnych. Nie od dzisiaj wiadomo, że właściwa i przemyślana integracja wielu narzędzi ma szansę dać zdecydowanie lepsze efekty niż punktowe działania podejmowane często w oderwaniu od siebie.

Potencjalni klienci być może stanowią w miarę jednorodną grupę, którą możemy opisać w prosty sposób, wykorzystując cechy demograficzno-geograficzne, natomiast nie jest powiedziane, że wszyscy mają taki sam model zachowania. Trudno także jest uogólniać, przyjmując założenie, że ludzie młodzi to osoby ery Social & Mobile – prowadzące aktywny styl życia na Facebooku, zabiegane i zapatrzone w smartfona, a ludzie z grupy 50+ to osoby z ery off-line. Tak prosto niestety nie jest. Preferencje form komunikacji także mogą być różnorakie, niekoniecznie determinowane stylem życia.

Ważnym jest, aby wykorzystując aktualnie dostępne możliwości komunikacji internetowej, w największym stopniu dotrzeć ze swoim przekazem do wybranej grupy i wywołać pożądane interakcje.

Jakie kanały komunikacji wykorzystujemy w ramach MultiBox?

Zintegrowana komunikacja z potencjalnymi klientami powinna wykorzystywać mix działań marketingowych. Łącząc możliwości, jakie dają reklamy w wyszukiwarkach i katalogach internetowych, kampanie banerowe, pokazy wideo, mailingi, artykuły tematyczne, działania w serwisach społecznościowych oraz Public Relations, można osiągnąć wzmocnienie przekazu marketingowego. Oczywiście istotnym jest, aby komunikat w każdym z wykorzystywanych równocześnie kanałów był spójny i komplementarny. Każdy z kanałów posiada swoje zalety, ale także ograniczenia sprawiające, że żaden nie zapewni nam 100% dotarcia do wszystkich potencjalnych odbiorców, na których nam zależy. Dzięki wykorzystaniu kilku naraz osiąga się efekt synergii, który zwiększa szansę na optymalizację efektów komunikacji. Potencjalny klient jest w centrum przekazu marketingowego skrojonego na jego miarę.

MultiBox stanowi pod tym kątem optymalne rozwiązanie, przynoszące pakiet internetowych korzyści współmierny do skali podjętych inwestycji. Wykorzystuje moc i synergię najbardziej efektywnych kanałów komunikacji – wyszukiwarki internetowe, Content & Visual Marketing, Social Media, mailing, kampanie wizerunkowe, zapewniając w ten sposób najszersze dotarcie do nowych klientów. 

Działania realizowane w ramach MultiBox pozwalają na:

  • Sukcesywne zwiększanie widoczności firmy w Internecie
  • Skuteczne przyciąganie uwagi osób już zdecydowanych na zakupy
  • Aktywne promowanie jakości produktów i usług na stronach chętnie odwiedzanych przez potencjalnych klientów
  • Przekazywanie inspirujących informacji, które mogą wpłynąć na decyzje zakupowe osób szukających w sieci produktów i usług
  • Zdobywanie zaufania nowych klientów, dla których polecenia i rekomendacje innych osób są kluczowe przy wybieraniu firm
  • Utrzymywanie dobrych relacji z klientami dzięki spójnym działaniom komunikacyjnym prowadzonym w sieci (kampanie informacyjne, wizerunkowe, mailingowe, społecznościowe)

Wyszukiwarki firm, produktów i usług – z potencjałem kilku milionów osób zdecydowanych na zakupy

Dbamy przede wszystkim o efektywność inwestycji. Wykorzystujemy potencjał wyszukiwarek firm, produktów i usług z atrakcyjną grupą użytkowników: pkt.plbiznesfinder.plaleranking.plMarketplace pkt.pl. Wizytówki w tych wyszukiwarkach to źródło wartościowych linków brandowych oraz produktowych. Prezentacja jest dostosowana do obszaru, w którym działa firma (lokalnie, regionalnie lub w całym kraju). W jej ramach zapewniamy unikalne teksty dedykowane firmie, produktom i usługom, zgodne z najnowszymi standardami wyszukiwarek internetowych. Interaktywną prezentację umieszczamy również w wersji responsywnej na telefony i tablety, czyli takiej, która dopasowuje się do ekranu, jest czytelna i wygodna dla użytkownika. Dodatkowo w ciągu roku prowadzimy akcję rekomendacji jakości produktów i usług. Dzięki temu firmy mogą liczyć na pozyskiwanie wartościowego ruchu z Internetu, czyli osób zdecydowanych na zakupy.

Aktywne budowanie świadomości marki przy pomocy interaktywnych pokazów zdjęć

Wiemy, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, więc w ramach MultiBox przygotowujemy profesjonalne pokazy zdjęć – 30-60 sekund, z podkładem muzycznym oraz opisami – w pełni przystosowane do standardów wyszukiwarek. Pokazy publikujemy na YouTube, w kanale PKTplVideo – z długą historią oraz dużym potencjałem treści. To sprawia, że pokazy przygotowane dla Klientów MultiBox zyskują wysokie pozycje w lokalnych wynikach organicznych w wyszukiwarkach internetowych.

Marketing treści, czyli artykuły tematyczne i wizerunkowe – źródło inspirujących informacji

W ramach MultiBox piszemy autorskie teksty i publikujemy je w wartościowych dla Google serwisach. Są to artykuły tematyczne, w których wskazujemy firmę, w której najlepiej kupić dany produkt lub zrealizować usługę. W artykułach wizerunkowych koncentrujemy się na wartościach i osiągnięciach firmy, zapewniając tym samym profesjonalny tekst Public Relations.

Skuteczna komunikacja z klientem przy wykorzystaniu kampanii mailingowej

W ramach działań MultiBox dla zapewnienia skutecznej komunikacji wykorzystujemy bazy firm oraz osób prywatnych w 100% zgodne z wymogami RODO. Kampanie mailingowe są wysłane do wyselekcjonowanych odbiorców biznesowych lub konsumentów. Dzięki temu informacja o tym, że dana firma ma dobre produkty i świadczy usługi dobrej jakości trafia bezpośrednio do osób zainteresowanych otrzymywaniem informacji handlowych drogą mailową.

Zaplanowane działania wizerunkowe podnoszące wartość i świadomość marki

Pozytywne i długotrwałe relacje z klientami są szczególnie istotne, dlatego też w ramach MultiBox tworzymy możliwość kreowania i podtrzymywania dobrego wizerunku firmy. Zaplanowane działania wizerunkowe mogą w znacznym stopniu podnieść wartość firmy w oczach potencjalnych klientów. Dbamy więc o przeprowadzenie skutecznej kampanii promocyjnej firmy, reklamując ją w wybranym regionie. Dzięki geotargetowanym kampaniom odsłonowym w sieci CS Group można dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów, zwłaszcza takich, którzy dopiero zastanawiają się nad zakupami.

To, co jest siłą kampanii, jakie oferujemy, to dotarcie do atrakcyjnej grupy użytkowników, którzy odwiedzają serwisy pkt.pl oraz biznesfinder.pl, aby znaleźć firmę z odpowiednią dla nich ofertą. Dla użytkowników tych serwisów banery reklamowe są intrygującym i prostym dotarciem do dobrej oferty. Potwierdzeniem tego są wyższe niż w innych portalach wskaźniki klikalności w banery.

Działania w serwisach społecznościowych umacniające relacje z klientami

Obecnie duże znaczenie ma obecność w serwisach społecznościowych i związane z tym dzielenie się opiniami. W ramach MultiBox prowadzimy działania, które umożliwiają wykorzystanie serwisów Facebook, Twitter, Instagram do budowania relacji i pozyskiwania recenzji.

Podsumowując, MultiBox to kompleksowe działania wykorzystujące moc wartościowych serwisów internetowych, kampanii mailingowych, interaktywnych pokazów zdjęć, artykułów tematycznych i PR, kampanii wizerunkowych oraz działań społecznościowych. To sprawia, że dajemy możliwość uzyskania znacznie większej liczby kontaktów – telefonicznych bądź poprzez odwiedziny strony WWW przez potencjalnych klientów firmy. Wiemy, ze ponad 50% osób, które kontaktują się z firmami znalezionymi w pkt.pl, dokonuje zakupu produktów, więc warto być zawsze obecnym wśród tej grupy potencjalnych klientów.

Opracowanie:
Warszawa, Postępu 14A
tel. 801 886 666
Oceń artykuł (7)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz