Materiał Partnera

Moto Naprawa – profesjonalna regeneracja głowic

Moto Naprawa – profesjonalna regeneracja głowic

Wielu z nas o głowicy silnika samochodu słyszy dopiero wtedy, gdy nastąpi jej awaria. Dowiadujemy się wówczas, że jazda z niesprawną głowicą jest bardzo niebezpieczna, a czasem w ogóle niemożliwa. Wymagana jest szybka regeneracja tego komponentu. Znajdując się w takiej nieciekawej sytuacji, nie możemy jednak udać się do pierwszego lepszego warsztatu samochodowego. Potrzebny jest nam prawdziwy fachowiec, który dzięki swojej specjalizacji dobrze poradzi sobie z zadaniem regeneracji głowicy. Do jej prawidłowego przeprowadzenia wymagane jest bowiem duże doświadczenie – posiadane przez specjalistów z warsztatu Moto Naprawa działającego w Radzyniu Podlaskim.

Jak postępować w przypadku awarii głowicy samochodowej?

Gdy głowica samochodowa ulegnie awarii, jej regeneracja to absolutna konieczność. Musimy w tym celu znaleźć specjalistów – takich jak ci z warsztatu Moto Naprawa wyspecjalizowanym między innymi w regeneracji głowic samochodowych. Skupia się ona na czterech głównych czynnościach:

  • testowaniu szczelności głowic na gorąco, za pomocą testera firmy SERDI,
  • planowaniu głowicy,
  • naprawie gwintów pod świece,
  • wymianie i frezowaniu gniazd zaworowych.

Widzimy zatem, że w radzyńskim warsztacie Moto Naprawa kwestia regeneracji głowic traktowana jest kompleksowo. Oczywiście w ofercie serwisu znajdziemy nie tylko taką usługę – dokonamy tutaj wszelkich napraw, konserwacji i wymian z zakresu mechaniki, elektromechaniki czy elektroniki.

Funkcja głowicy samochodowej i skutki jej awarii

Awarię głowicy samochodowej warto przede wszystkim szybko rozpoznać. Wiąże się ona bowiem z dużym ryzykiem – uszkodzona głowica może z czasem całkowicie unieruchomić silnik samochodu i wywołać swoistą reakcję łańcuchową, która szybko pociągnie za sobą inne awarie. Mimo że regeneracja głowicy może być kosztowna i długotrwała, nie możemy jej pominąć. W przeciwnym razie narażamy się na jeszcze dłuższy postój i jeszcze większe koszty. Wszystko to ma związek z funkcją głowicy samochodowej – stanowi ona element zamykający przestrzeń roboczą nad blokiem cylindrowym silnika. Wyposażona jest w wiele kanałów chłodniczych i olejowych, a także czujniki mierzące temperaturę płynu chłodniczego i ciśnienie oleju znajdującego się w układzie. To przez głowicę przebiegają zawory wylotowe i dolotowe. Jest ona komponentem dość skomplikowanym w swej konstrukcji i trudnym w naprawie, dlatego tego zadania podejmują się wyłącznie najlepsze warsztaty samochodowe, takie jak Moto Naprawa.

Dlaczego głowica samochodowa ulega awarii?

Głowica ulega zazwyczaj awarii na skutek wysokiej temperatury, która prowadzi do przegrzania silnika albo wypalenia znajdujących się przy zaworach gniazd. Awaria taka sprawia, że głowica ulega rozszczelnieniu i deformacji. Szybko ją zauważymy – samochód będzie z kilometra na kilometr coraz bardziej tracił moc, aż do całkowitego unieruchomienia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz