Moskitiera plisowana. Czy warto się na nią zdecydować?

Moskitiera plisowana. Czy warto się na nią zdecydować?

Moskitiery to specjalne siatki, które mają na celu ochronę przed insektami. Decydując się na ich zakup, możemy wybierać spośród kilku modeli. Moskitiera plisowana sprawdzi się przy dużych przeszkleniach, np. wyjściach na patio lub taras. Będzie również spełniać swoją rolę w przesuwnych ścianach szklanych i w altanach. Przeczytaj, czym charakteryzuje się ten model i czy warto się na niego zdecydować.

Czym charakteryzuje się moskitiera plisowana?

Moskitiery to specjalne siatki montowane na oknach, których zadaniem jest zapobiegnięcie dostaniu się owadów do mieszkania.

Budowa moskitiery plisowanej opiera się na aluminiowych prowadnicach przymocowanych do fasady budynku lub do witryny drzwiowej, w której porusza się siatka. Ruchoma część siatki przeciwko owadom wyposażona jest w uchwyt, który ułatwia jej otwieranie oraz magnesy trzymające ją w pozycji zamkniętej.

W zależności od upodobań oraz konstrukcji okna możemy zdecydować się na:

  • moskitierę plisowaną, sterowaną w poziomie,
  • moskitierę plisowaną, sterowaną w pionie,
  • moskitierę plisowaną, posiadającą łączone sterowanie.

Niskoprogowa konstrukcja moskitiery plisowanej stanowi ogromną zaletę, szczególnie, jeśli w domu mieszkają dzieci lub osoby starsze, dla których wysoki próg może stanowić przeszkodzę przy swobodnym przemieszczaniu się.

Gdzie sprawdzi się moskitiera plisowana?

Na montaż moskitiery najczęściej decydujemy się w przypadku bliskiej obecności terenów zielonych (lasów, parków) oraz jezior. Takie położenie mieszkania sprzyja bowiem pojawianiu się dużej ilości owadów i insektów, takich jak muchy czy komary, które mogą być irytujące i niebezpieczne.

Moskitiera plisowana świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie zostały zastosowane duże przeszklenia drzwiowe – na wyjściach na patio lub taras, wielkopowierzchniowych drzwiach balkonowych, przesuwanych ścian szklanych czy drzwiach w altanach i ogrodach zimowych.

Dzięki swojej konstrukcji jest ona dostosowana do wszystkich typów okien i drzwi. Może być ona montowana równolegle z roletami zewnętrznymi lub żaluzjami fasadowymi. Jej lekkie i stabilne prowadzenie i brak widocznych mechanizmów sprawia, że jest to świetne rozwiązanie w mieszkaniu, w którym przebywają małe dzieci.

Najtańsze moskitiery okienne plisowane kosztują około 170 zł. Za droższe modele możemy zapłacić nawet 700 zł.

Zalety moskitiery plisowanej

Moskitiery na okno plisowane mają dużo zalet. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

  • Moskitiera tego typu nie posiada prowadnicy dolnej, dzięki czemu wychodzenie na taras jest bezkolizyjne.
  • Konstrukcja nisko progowa moskitiery niweluje barierę dla osób starszych, poruszających się na wózku i dzieci i zachowuje pełną funkcjonalność wielkogabarytowych przeszkleń.
  • Montaż i demontaż moskitiery plisowanej jest łatwy i możemy go wykonać bez pomocy profesjonalistów.
  • Moskitiery plisowane są łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji.
  • Układ plisowania siatki sprawia, że cały pakiet po zsunięciu chowa się w szynie prowadzącej, dzięki temu po zsunięciu moskitiera nie zabiera zbędnej powierzchni.
  • Konstrukcja moskitiery tego typu jest niemal niewidoczna i nie zaburza wyglądu mieszkania.
  • Po sezonie możemy szybko wypiąć część ruchomą moskitiery w celu zabezpieczenia jej przed warunkami atmosferycznymi, dzięki swojej budowie zajmie ona niewiele miejsca i nie będzie uciążliwa.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz