Materiał Partnera

Montaż sufitu napinanego krok po kroku

Montaż sufitu napinanego krok po kroku

Sufit napinany to świetna alternatywa dla tradycyjnych sufitów podwieszanych. Dzięki zastosowaniu tkaniny możliwa jest szybka zmiana wystroju wnętrza lub w razie konieczności zasłonięcie szpecących szpar lub nierówności na suficie. Montaż sufitu napinanego wymaga doświadczenia oraz umiejętności, dlatego warto tą usługę zlecić firmie montażowej, która podwiesi go szybko i bez żadnego uszczerbku na materiale.

Montaż sufitu napinanego

Sufit napinany wykonany jest z odpornej tkaniny, która swoim wyglądem może przypominać folię budowlaną. Materiał jest obszywany specjalnymi gumowymi zaczepami zwanymi harpunami, a następnie montowany do listwy aluminiowej. Wspomniane listwy mocuje się po obwodzie pomieszczenia na ścianach. Stanowią one stelaż pod sufit. W rogach pomieszczenia z kolei montowane są klamry, na których podwiesza się materiał. Podwieszanie rozpoczyna się od miejsca określonego przez producenta. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w taki sposób producent składa sufit, w jakiej ma on być napinany. Następnie mocuje się go po przekątnej w rogu pomieszczenia. W dalszej kolejności montażysta zaczepia klamry w następnym rogu i po jego przekątnej. Kiedy sufit wisi na klamrach należy ogrzać pomieszczenie. Najczęściej robi się to za pomocą nagrzewnicy gazowej. Takie działanie sprawia, że materiał pod wpływem temperatury zaczyna zwiększać swoją objętość i można go łatwo wpiąć w aluminiowe listwy ścienne. Do wpinania używa się specjalnego narzędzia, który nie uszkodzi materiału. Po zakończeniu montażu między ścianą a sufitem należy wcisnąć plastikowe listwy maskujące. Zapobiegają one osadzaniu się kurzu między sufitem a stropem oraz chronią przed przedostaniem się w tą przestrzeń również owadów.

A co z podświetleniem?

Podświetlenie sufitu napinanego jest bardzo proste i efektowne zarazem. Ciekawy efekt daje zastosowanie oświetlenia LED. Paski ledowe należy przykleić do stropu co 15 centymetrów. Dają one równomierne i bezcieniowe światło, które pobiera niewiele energii i świeci bez awarii przez wiele godzin. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie tradycyjnego oświetlenia. W tym przypadku instalację elektryczną wyprowadza się poniżej sufitu, a lampy i oprawy oświetleniowe należy zawiesić na konstrukcjach wsporczych przytwierdzonych do stropu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz