Artykuł sponsorowany

Montaż sufitów podwieszanych z pomocą firmy Mich-Gips

Montaż sufitów podwieszanych z pomocą firmy Mich-Gips

Do najpopularniejszych modyfikacji budynków – zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych, należy montaż sufitów podwieszanych. Usługi takie wykonują firmy budowlane takie jak Mich-Gips. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na taką modyfikację pomieszczenia oraz na co zwrócić uwagę wybierając dobrą firmę remontowo-budowlaną. Dowiedz się, na czym polega montaż sufitów podwieszanych krok po kroku.

W jakim celu montuje się sufit podwieszany?

Zamontowanie sufitu podwieszanego to nie tylko doskonały sposób na sposób efektowne i eleganckie wykończenie surowej powierzchni stropu. Modyfikacja taka dodatkowo poprawia też ciepłochronność i izolacyjność akustyczną pomieszczenia. W przypadku remontów generalnych domów klienci często decydują się na montaż sufitu podwieszanego również w sytuacji, gdy powierzchnia starego stropu byłaby trudna do naprawienia lub praca ta byłaby bardzo kosztowna.

Przy okazji obniżania sufitu fachowcy tacy jak firma budowlana Mich-Gips często montują w nim także punktowe oświetlenie, w zależności od oczekiwań klienta. Oświetlenie takie stanowi efektowny element dekoracyjny, poza tym jest niezwykle funkcjonalne.

Podwieszane sufity często montuje się w kamienicach i innych budynkach, w których pomieszczenia są wysokie, a co za tym idzie, koszt ich ogrzewania również jest dość duży – w ten sposób wprowadzić można znaczne oszczędności w domowym budżecie. W ten sposób ukryć można także różnego typu instalację. W budynkach biurowych często w sufitach podwieszanych montowana jest także klimatyzacja.

Rodzaje sufitów podwieszanych

Istnieją dwa popularne typy sufitów podwieszanych:

  • jednorodny z pokryciem z płyt gipsowo-kartonowych;
  • kasetonowy.

W przypadku obu tych metod obniża się pomieszczenie o co najmniej 10 cm, jednak jeśli w zależności od potrzeb klienta można dostosować materiały i techniki tak, by sufit znalazł się na wybranej wysokości.

Za pomocą płyt karton-gipsowych uzyskuje się jednorodną powierzchnię, która jednak trzeba następnie pomalować – kasetony są rozwiązaniem mniej pracochłonnym, jednak dzielą sufit na charakterystyczne kratki. Poza aspektem wizualnym, wybierając rozwiązanie, warto zastanowić się też nad funkcjonalnością – jeśli planujesz montaż klimatyzacji w suficie, warto wybrać kasetony, by zapewnić serwisantom dostęp do instalacji, gdy będzie taka potrzeba. Warto zaufać w tej kwestii specjalistom, takim jak Mich-Gips, którzy doradzą Ci, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, że o ile płyty przyciąć można na konkretny wymiar, kasetony dostępne są w formie kwadratów o określonych wymiarach i najlepiej prezentują się ułożone symetrycznie – przed podjęciem ostatecznej decyzji niezbędne będzie więc dokładne zmierzenie powierzchni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz