Materiał Partnera

Montaż podłogi - jak się do niego przygotować?

Montaż podłogi - jak się do niego przygotować?

Wszelkie prace remontowo-budowlane powinny być poprzedzone odpowiednim wywiadem odnośnie do rodzaju i dostępności różnych materiałów, którymi można pokryć podłogę. Do tego trzeba się również zaopatrzyć w potrzebne środki myjące i czyszczące oraz chemię budowlaną. Niezbędne będą także odpowiednie narzędzia i doświadczony fachowiec, który wykona montaż nowej podłogi, tak aby jej właściciel mógł się cieszyć na długi czas jej funkcjonalnością

Jakie są rodzaje materiałów podłogowych?

Specjalista z firmy INSTAL - SERVICE podpowiada, że do najpopularniejszych rodzajów materiałów, którymi wykładana jest podłoga, są:

  • panele podłogowe - najpopularniejsza forma podłogi, najczęściej wybierana w nowoczesnych wnętrzach, jest droższa od pozostałych, ale także ma większą jakość, stosuje się je wtedy, kiedy podłoga z litego drewna nie może być z różnych względów wykonana. Panele w największym stopniu przypominają prawdziwe drewno,

  • wykładzina PCV - to następca znanego już w PRL-u gumoleum, w dzisiejszych czasach mamy większy wybór w tego rodzaju wykładzinach, mogą to być podłogi imitujące drewno czy marmur, jest to najtańsze rozwiązanie w kwestii wyboru podłogi, ale także najmniej estetyczny. Ich pochodną są panele winylowe, które imitują drewno, ale wykonane są z tworzywa sztucznego,

  • wykładzina dywanowa - cechują się większą estetyką i jakością, w przeciwieństwie do drewnianych paneli, ma szeroki wybór wzorów i kolorów, które mogą się na niej znaleźć.

  • podłoga drewniana/parkiet - najdroższe rozwiązanie, nie każdy może się na nie zdecydować. Wybierają je prawdziwi fani podłóg drewnianych, które cechuje najdłuższa wytrzymałość i estetyka.

Co jeszcze może się przydać?

Kiedy decyzja o wyborze konkretnego rodzaju materiał, który przyozdobi naszą podłogę, zostanie podjęta, czas na listę innych, ważnych produktów, które ułatwią montaż. Na pewno będą to wszelkiego rodzaju środki myjące i konserwujące, dzięki którym podłoga na dłużej zachowa charakterystyczne jej cechy i nie ulegnie szybkiemu zużyciu. Oprócz chemii budowlanej warto się zaopatrzyć w listwy wykończeniowe, które sprawią, że podłoga będzie się zgrywać ze ścianą.

Montaż podłogi to poważna inwestycja. Powinien ją wykonywać tylko doświadczony fachowiec, ponieważ sama wiedza będzie niewystarczająca, aby zainstalować podłogę, która będzie służyła przez lata. Doświadczenie i odpowiednie materiały są niezbędne.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz