Artykuł sponsorowany

Montaż orynnowania poszycia dachowego domu jednorodzinnego

Montaż orynnowania poszycia dachowego domu jednorodzinnego

Dzisiaj usługi dekarskie nie tylko są związane z pokrywaniem dachów blachodachówką, czy też z naprawami, renowacjami oraz modernizacjami poszycia. Bardzo ważnymi elementami prac przedsiębiorstw z branży dekarskiej, są również działania blacharskie takie, jak montaż okuć, czy całego orynnowania domu jednorodzinnego. Dowiedz się, najważniejszych informacji na ten temat.

Jakie firmy wykonują montaż orynnowania?

Montażem orynnowania najczęściej zajmują się firmy dekarsko-blacharskie, które wyspecjalizowane są w pokryciach dachowych z blachodachówek. Z pewnością tego typu przedsiębiorstwa zapewnią również tworzenie włazów dachowych, a także popularnych coraz bardziej świetlików dachowych. Warto również przy pełnych modernizacjach, naprawach, wymianach, czy tworzeniu od podstaw poszycia, poprosić również o zainstalowanie halogenów. Pięknie podkreślą one bryłę całego dachu oraz domu! Wszystkie wymienione działania, wraz z montażem orynnowania, gwarantuje dla klientów głównie z powiatu rawskiego i całego województwa łódzkiego, firma Grochal Andrzej Dekarz – usługi ogólnobudowlane i dekarskie.

Montaż orynnowania w pigułce

Pełen montaż orynnowania domu jednorodzinnego, dobra firma dekarsko-blacharska, powinna wykonać w jeden dzień. Dzisiaj do wyboru klienci mają zaś wyroby miedziane, aluminiowe, bądź te z PCW, z czego najtrwalsze są z pewnością te wykonane z miedzi. Warto przy tym jednak pamiętać, że firma wykonawcza, zawsze musi opierać się o wyznaczniki producenta danych wyrobów. To zapewni odpowiednie sposoby łączenia, które pozwolą na uzyskanie długiej żywotności szczególnie właśnie przy połączeniach, odpływach, czy przy narożnikach. Uniwersalne metody montażu rynien mówią zaś o tym, aby cały system wystawał poza zakończenie pokrycia dachu, co najmniej połową swojej szerokości. Linia przedłużająca płaszczyznę poszycia dachowego musi zaś przechodzić minimum 1-2 cm nad rynną poziomą. Jeśli chodzi o haki, na której jest ona montowana, warto wiedzieć, że muszą one być umieszone na takiej wysokości, aby nie dopuścić do zjawiska spływania wody wzdłuż elewacji. We większości miejsc elementy te mogą być rozstawiane, co 60 cm. Przy narożnikach, odpływaj i łącznikach, maksymalny rozstaw do tylko 15 cm! Wielokrotnie błędami projektowo-wykonawczymi, są te dotyczące rur spustowych. Aby idealnie odprowadzały one wodę do sieci kanalizacyjnych, muszą one być łączone z rynną poziomą pod odpowiednim kątem, a następnie prowadzone wzdłuż elewacji, jak najbliżej niej – zasada jednak mówi o odległości, pozwalającej na swobodne zamontowanie obejmów, mocujących rurę spustową ze ścianą elewacji.

Jak się okazuje, proste wbrew pozoru procesy orynnowania domu, nie są wcale takie łatwe. Istotne jest zatem doświadczenie, a także nowoczesna technologia firmy wykonawczej, która musi doskonale znać różne techniki montażowe i zalecenia producentów rynien, haków, rur spustowych itd. Pamiętaj zatem o tym, aby podejmować współpracę z firmami, które zajmują się zarówno dekarstwem, jak i blacharstwem!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz