Artykuł sponsorowany

Montaż okien – postaw na wysokie wskaźniki izolacji termicznej!

Montaż okien – postaw na wysokie wskaźniki izolacji termicznej!

Dzisiaj wielu inwestorów indywidualnych, publicznych, a także komercyjnych, inwestuje w okna energooszczędne, które wyróżniają się wysokimi wskaźnikami szczelności i przepuszczalności energii cieplnej. Niestety nawet najlepsze systemy okienne, nieprecyzyjnie zamontowane, nie będą wspierać generowaniu dodatkowego ciepła we wnętrzach obiektu. To dlatego dzisiaj istotny jest tak bardzo prawidłowy montaż okien.

Ciepły montaż – hit, czy kit?

Wielu inwestorów, a także specjalistów z branży zastanawia się nad tym, czy tzw. ciepły montaż okien spełnia swoją funkcję i czy jest znacznie bardziej wydajny od innych technik. Odpowiedź dzisiaj jest niejednoznaczna. Wiele osób twierdzi bowiem, że idealne warunki termiczne mogą być zachowane nie tylko dzięki ciepłemu montażowi, ale w każdej sytuacji, w której pracownicy firmy stolarki okiennej oraz drzwiowej precyzyjnie umieścili okno w otworze, a następnie prawidłowo wykonali wszystkie izolacje, na całej powierzchni łączenia się muru z ramą. Dzisiaj zatem warto zawracać uwagę, nie tylko na techniką wykonawczą, ale przede wszystkim na jakość!

Montaż warstwowy

Techniką, która ma swoje uzasadnienie, w izolowaniu termicznym okien, jest dzisiaj między innymi montaż warstwowy. W przypadku kiedy dokonywana jest instalacja systemu okiennego w warstwie ocieplenia, stosuje się montowanie okien na kotwach z dodatkowo zastosowanymi ramami instalacyjnymi. Standardowe montaże odbywają się z użyciem piany oraz taśm uszczelniających połączenie styku okna z murem. Pamiętać należy jednak o tym, aby powierzchnia ościeża była dokładnie oszlifowana oraz wyczyszczona. W innym wypadku taśma po nawet kilku miesiącach eksploatowania, zacznie się odklejać, co spowoduje utratę jej właściwości.

Dlaczego precyzyjny montaż okien jest ważny?

Dzisiaj najlepsze firmy montażu okien i drzwi, korzystają z wielu przyrządów pomiarowych tak, aby dokładnie umieścić system okienny w ościeżu, oraz aby później zastosować najbardziej wydajną termoizolację. Bez takiego podejścia dziedzinowego – jak już wspomniano – nawet najlepsze jakościowo okno, nie zapewni nam wysokich oszczędności grzewczych, czy przyjemnego mikroklimatu wnętrz. To od montażu w dużej mierze zatem zależy to, czy w budynku łatwo będzie utrzymywać stałą temperaturę, oraz czyste powietrze. O to dbają zaś między innymi specjaliści firmy AMB Babst z Poznania, która stosuje nowoczesne metodologie instalacyjne zarówno przy montażu pierwotnym, jak i przy wymianie okien na nowe! 

Nie tylko montaż okien

W ofercie poznańskiej firmy AMB Babst znajduje się także profesjonalny montaż drzwi.

Montaż drzwi nie jest łatwy, jakby się mogło wydawać. Wymaga dokładności i precyzji, aby mieć pewność, że drzwi utrzymają się na swoim miejscu i nie będą stanowić zagrożenia. Przede wszystkim należy upewnić się, że ościeżnica jest wypoziomowana i odpowiednio wyrównana do ściany. Istotne jest także wyregulowanie zawiasów. Zamontowane prawidłowo drzwi powinny otwierać się i zamykać płynnie, bez żadnych przeszkód, co na pewno zagwarantują specjaliści z AMB Babst.

Opracowanie:
Poznań, Obodrzycka 66/68
tel. 61 879 31 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz