Materiał Partnera

Montaż konstrukcji stalowych w magazynach

Montaż konstrukcji stalowych w magazynach

Konstrukcje stalowe powinny być trwałe, mocne i przede wszystkim bezpieczne. Są stosowane w wielu urządzeniach, gałęziach przemysłu oraz wielu miejscach. Ze względu na to, iż stanowią podstawę licznych sprzętów i budynków, muszą być zmontowane przez fachowców posługujących się profesjonalnymi narzędziami, takich jak firma Robs Group z Tczewa, którzy ze szczególną dbałością i precyzją zajmą się złożeniem elementów w jedną solidną całość.

Konstrukcje stalowe – etapy montażu

Konstrukcje stalowe stanowią niezwykle ważną rolę w gospodarce magazynowej. Są podstawą wszelkich półek i systemów magazynowych. Stanowią szkielet regałów magazynowych takich jak: regały paletowe wjezdne i przepływowe, regały magazynowe na opony, antresole, regały wspornikowe do składowania dłużnicy czy regały wysokiego składowania, przez co muszą być stabilne i mocne, by utrzymać duże i ciężkie przedmioty. By tak się stało ich montaż musi przebiegać w określonej kolejności i być wykonany przez profesjonalistów używających specjalistycznych narzędzi i sprzętu. Pierwszym krokiem jest sczepianie pojedynczych ogniw i połączenie ich w podgrupy. Ze względu na złożoność konstrukcji ten etap jest niezwykle istotny i nie powinno się go pomijać. Na tym etapie pracownicy opracowują plan działania zgodnie z projektem i sprawdzają odkształcenia materiału. Po podzieleniu elementów na podgrupy można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest spawanie konstrukcji stalowych. Wykonuje się je przy pomocy metody MAG, stosując atestowane druty od najlepszych producentów oraz nowoczesny sprzęt. Ważne są tu umiejętności i kwalifikacje pracowników odpowiedzialnych za tę część montażu. Od ich pracy zależy odpowiednia wytrzymałość spoin, która ma potem wpływ na całą konstrukcję. Kiedy już wszystkie detale zostaną zespawane, przychodzi pora na oczyszczanie powierzchni elementów. Odbywa się to specjalnej kabinie, gdzie połączone części są poddawane śrutowaniu. Ten zabieg, oprócz czyszczenia, pozwala na nadanie elementom odpowiedniej chropowatości. Gotową konstrukcję można w takiej postaci dostarczyć do klienta. Ale można też dodatkowo pokryć ją specjalnymi preparatami antykorozyjnymi, nałożyć farbę lub lakier, by oprócz funkcjonalności, prezentowała się estetycznie.

Łączenie elementów za pomocą spawania

Spawanie jest najlepszą metodą łączenia na stałe elementów stalowych. Wykorzystywana tu metoda MAG polega na spajaniu detali za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. MAG jest uniwersalną i bardzo efektywną techniką, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wysoka jakość spoiwa oraz korzystanie z nowoczesnych sprzętów czyni ją popularną i powszechnie stosowaną w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł stoczniowy czy meblarski.

Spawanie konstrukcji stalowych wykonuje firma Robs Group. Posiada wykwalifikowanych w tym kierunku pracowników, którzy dzięki swemu doświadczeniu i umiejętnościom, precyzyjnie wykonują wszelkie łączenia elementów stalowych, tak, by składane potem instalacje magazynowe były mocne, solidne i stabilne.

Opracowanie:
Tczew, Bądkowskiego 24B lok. 6
tel. 885 575 848
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz