Artykuł sponsorowany

Montaż instalacji odgromowej na dachu skośnym - co warto wiedzieć?

Montaż instalacji odgromowej na dachu skośnym - co warto wiedzieć?
Budowa domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z najważniejszych jest przede wszystkim zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa, rozumianego nie tylko jako montaż alarmów i zabezpieczeń, mających chronić przed działaniem człowieka, ale także ochronę konstrukcji przed wpływem ekstremalnych warunków atmosferycznych, do których zaliczyć trzeba gwałtowne burze. Co zatem warto wiedzieć o nowoczesnych systemach odgromowych?

Co wchodzi w skład systemu odgromowego?

System odgromowy sam w sobie jest relatywnie prostą konstrukcją, dzięki czemu nie trzeba przejmować się koniecznością jego częstej renowacji lub przeprowadzania kosztownych napraw. Jeżeli chodzi o dachy skośne, to zasadniczym elementem całego układu są przede wszystkim uchwyty. Są one zaprojektowane z myślą o możliwości zastosowania ich w de facto każdej części dachu. Wyróżnia się uchwyty gąsiorowe, uchwyty pod dachówkę podstawową oraz uchwyty pod dachówki funkcyjne. Aby zachować jak największą estetykę przedsięwzięcia, uchwyty powinny być rozlokowane w równych odległościach.

By zaoszczędzić sobie dodatkowych zmartwień w przyszłości, montaż systemu odgromowego powinien zostać przeprowadzony równolegle do prac dekarskich. Rozwiązanie takie niesie ze sobą wiele korzyści natury nie tylko finansowej, ale także czysto technicznej. Po rozmieszczeniu uchwytów w odpowiednich miejscach rozciąga się pomiędzy nimi drut, który odpowiadał będzie za przeniesienie energii wyładowania atmosferycznego wprost do gruntu. Ile jednak przyjdzie nam zapłacić za cały system?

System odgromowy - ile to kosztuje?

Wbrew powszechnie panującej opinii montaż systemu odgromowego wcale nie wiąże się z ogromnymi wydatkami, jeżeli weźmie się pod uwagę koszt całej inwestycji. Na średniej wielkości dachu, oscylującej od 180 do 240 m2, wszystkie niezbędne elementy oraz robocizna wyceniane są w granicach od około 1500 do 3500 zł, w zależności od tego, z jakiego konkretnie materiału wykonane są podzespoły. Oczywiście najwięcej przyjdzie nam zapłacić za system odgromowy, który w całości wykonany jest z miedzi. Cena ta wyda się tym atrakcyjniejsza, im bardziej uświadomimy sobie fakt, jakich zniszczeń w sprzęcie elektrycznym może dokonać uderzenie pioruna. Kiedy konkretnie złożyć zapytanie ofertowe, dotyczące odgromu?

Warto zrobić to podczas rozpoczęcia prac ciesielskich, aby zapewnić sobie czas na zapoznanie się z kilkoma ofertami. Dobrym sposobem na pomyślne przeprowadzenie całej operacji jest skorzystanie z oferty najlepszych hurtowni elektrycznych, do których zdecydowanie zalicza się firma Algra-Król. To właśnie w takich miejscach inwestorzy mogą liczyć na skrupulatne wytłumaczenie całej oferty oraz indywidualne podejście do każdego ze zleceń. Przy stałej współpracy można także liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz