Materiał Partnera

Montaż i serwis klimatyzacji

Montaż i serwis klimatyzacji

Nie da się ocenić roli, jaką klimatyzacja odgrywa w letnie, upalne dni. To dzięki niej możliwe jest zapewnienie należytego stopnia komfortu podczas wykonywanych czynności. Coraz mniejsze rozmiary klimatyzatorów sprawiły, że cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów indywidualnych. Niemniej jednak klimatyzatory, zresztą jak każde urządzenia, narażone są na awarie. Co w tym zakresie oferują profesjonaliści?

Najczęstsze przyczyny awarii

Choć niektóre z usterek rzeczywiście wynikają z wad konstrukcyjnych, należy wyraźnie zaznaczyć, iż większość awarii wynika przede wszystkim z niewłaściwej eksploatacji urządzenia. Choć nie myśli się o tym zbyt często, klimatyzatory nie schładzają powietrza w cudowny lub magiczny sposób. Możliwe jest to dzięki poszczególnym komponentom, które nieustannie ze sobą współpracują. Przede wszystkim należy zadbać o regularne przeglądy ilości oraz ciśnienia czynnika chłodzącego. Ważną kwestią jest systematyczne czyszczenie  filtrów. Jeżeli przez długi okres eksploatowane filtry będą zabrudzone  to nie dość, że znacznie spadnie wydajność urządzenia, to zdecydowanie zwiększa się ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. Wyraźnie może wzrosnąć także zużycie energii elektrycznej.

Symptomy takiego rozwoju sytuacji można rozpoznać po nieprzyjemnym zapachu podobnym do zgnilizny. W momencie, gdy dojdzie do awarii, raczej na pewno na nic nie zdadzą się próby samodzielnego jej usunięcia. Najlepszym pomysłem jest powierzenie urządzenia renomowanym fachowcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Klim-Wel, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie naprawy i serwisu klimatyzatorów. Co jeszcze znajduje się w ofercie specjalistów?

Obsługa kompleksowa

Najlepsze firmy wykonawcze słyną nade wszystko z niezwykle rozbudowanej oferty usługowej. Tak dzieje się również i w tym przypadku. Fachowcy zajmą się naprawą i serwisem dosłownie każdego rodzaju klimatyzatora. Mowa tu o klimatyzatorach ściennych, kasetonowych oraz podsufitowych. W swojej pracy specjaliści gwarantują użycie jedynie oryginalnych części zamiennych, pochodzących od najlepszych światowych producentów. Wiedza i doświadczenie pozwalają także wykonawcom dokonywać przeglądów połączeń elektrycznych w klimatyzatorach. Niezwykle istotną częścią serwisu jest także sprawdzenie drożności odprowadzenia spalin.

Klienci najlepszych serwisów mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na profesjonalne i szeroko zakrojone doradztwo. Wbrew powszechnie panującej opinii, usługi serwisowe wcale nie wiążą się z dużymi wydatkami. To tak naprawdę jedyny sposób, aby przywrócić urządzeniu należyty stan.

Opracowanie:
Pruszków, Wiśniowa 52
tel. 531 249 453
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz