Artykuł sponsorowany

Montaż gazowych kotłów kondensacyjnych z firmą Jerzego Łęczyckiego

Montaż gazowych kotłów kondensacyjnych z firmą Jerzego Łęczyckiego

Gazowe kotły kondensacyjne to jedna z najlepszych technologii grzewczych na rynku. Tego typu urządzenia są niebywale energooszczędne, łatwe w użyciu, niemalże bezusterkowe oraz w pełni zautomatyzowane. Ich dużą zaletą jest również proekologiczność i możliwość podłączenia do systemu ciepłej wody użytkowej. Gazowe kotły kondensacyjne są zatem idealne dla domów jednorodzinnych. Jak powinno się je montować? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają specjaliści z firmy Jerzego Łęczyckiego zajmującej się montażem, naprawą i konserwacją urządzeń gazowych.

Montaż wykonany przez uprawnionego specjalistę

Gazowe kotły kondensacyjne wymagają przygotowania podłączenia centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej, a także podpięcia pod zbiornik gazowy. Ważne jest także stworzenie przyłącza sieci elektrycznej, która odgrywa dużą rolę w nieprzerwanej i zautomatyzowanej pracy sprzętu. Jak można zatem zauważyć, złożoność montażowa kotłów kondensacyjnych jest bardzo duża. Ich wdrożenie w domach jest jednak tylko z pozoru trudniejsze od zainstalowania piece na ekopellet czy innych alternatywnych rozwiązań.

Montaż kotła kondensacyjnego jest prosty, o ile zajmuje się tym doświadczony i certyfikowany specjalista, który szczególnie zwraca uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Warto zatem współpracować z ekspertami z takich firm jak Naprawa i Konserwacja Urządzeń Gazowych Jerzy Łęczycki, którzy zawsze przeprowadzają złożoną wizję lokalną, przedmiar oraz projekt wykonawczy.

Zakres prac montażowych

Montaż kotła kondensacyjnego wiąże się przede wszystkim ze stworzeniem projektu oraz przedmiaru. Wyznaczana jest wtedy lokalizacja urządzenia, które w porównaniu z innymi technologiami grzewczymi nie wymaga w każdym przypadku budowy kotłowni – kotły kondensacyjne mogą zawisnąć nawet na ścianach korytarzy czy w łazienkach. Przed montażem ważne jest jednak przygotowanie otworów doprowadzania powietrza. Istotne jest także stworzenie zabezpieczenia antykorozyjnego i sprawdzenie parametrów dotyczących wody grzewczej. Musi ona być w precyzyjnych procesach uzdatniona do podłączenia instalacji do kotła. Samo miejsce montażu kotła kondensacyjnego należy dobrać z uwzględnieniem sposobu prowadzenia przewodów spalinowych. Należy także zachować podane przez producenta odległości od ściany. Montażyści kierować się muszą także normami PN-EN.

Jeśli chodzi zaś o właściwe prace montażowe, zalicza się do nich:

  • tworzenie podłączenia c.o.,

  • przygotowanie i podłączenie instalacji zimnej wody, c.w.u., a nawet wody pitnej,

  • stworzenie przyłącza do płukania wymiennika ciepła,

  • wykonanie przewodów odprowadzania spalin,

  • stworzenie otworów wyczystkowych i rewizyjnych,

  • przygotowanie armatury gazowej i podłączenie urządzenia do gazu,

  • stworzenie podłączenia elektrycznego i tego związanego z działaniem systemy SMARTHOME lub BMS,

  • montaż regulatorów pokojów – termostatów.

Rozruch kotła kondensacyjnego

Oprócz montażu w obowiązku instalatora kotła kondensacyjnego jest przeprowadzenie prób szczelności. Po nich specjalista hydrauliki dokona pierwszego rozruchu. Na tym etapie ważna jest kalibracja ustawień kotła, określenie prawidłowości jego pracy, a także zaprogramowanie odpowiednich parametrów. Oczywiście ważny jest też przeprowadzony instruktaż dla użytkownika. Ten powinien dostać także od montażysty kopię listy kontrolnej z pierwszego uruchomienia kotła. Zapomnieć nie można o wyznaczeniu terminu pierwszego przeglądu. Naprawa i Konserwacja Urządzeń Gazowych Jerzego Łęczyckiego to firma, która oprócz instalacji, zajmuje się również (jako autoryzowany serwis marki Junkers) konserwacją, naprawą oraz czyszczeniem urządzeń gazowych, w tym m.in. pieców, kotłów oraz term gazowych. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą ogrzewania na gazowe, specjaliści firmy zapewniają fachowe porady techniczne i pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz