Artykuł sponsorowany

Montaż balustrady balkonowej z firmą Rant P.P.H.U.. Co warto wiedzieć na ten temat?

Montaż balustrady balkonowej z firmą Rant P.P.H.U.. Co warto wiedzieć na ten temat?

Odpowiednio zaprojektowana oraz zamontowana balustrada balkonowa to doskonałe zabezpieczenie dla domowników. Głównym zadaniem, jakie czeka w takcie prac montażowych, jest właściwie osadzenie słupka balustrady. W jaki sposób przeprowadza się montaż balustrad na balkonach i w jakiej kolejności wykonywać poszczególne etapy prac? Jak takie montaże przeprowadzają specjaliści z firmy Rant P.P.H.U.?

Jak zamontować barierki balkonowe i kiedy osadzić słupek balustrady?

Balkonowe balustrady zazwyczaj montuje się od góry, aczkolwiek zdaniem wielu specjalistów od tego typu prac balustrady powinno mocować się od czoła balkonu albo od spodu płyty tarasowej. Wszystko ze względu na to, że te techniki montażu pozwalają zminimalizować ryzyko przeciekania. Jednak montaż od góry jest znajdzie łatwiejszy, a w przypadku małej grubości konstrukcji niemożliwe jest zamontowanie balustrady w inny sposób, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji balkonu.

Kolejną ważną kwestią jest to, kiedy wziąć się za osadzanie słupka balustrady. Błędem jest montaż balustrady tuż po wykończeniu balkonu, ponieważ w trakcie wiercenia otworów pod kotwy mocujące może dojść do naruszenia ciągłości warstwy ocieplenia i hydroizolacji. Takie działanie może doprowadzić do powstania nieszczelności, przez którą woda będzie przenikać w głąb balkonu, a to wiąże się z powstaniem zawilgocenia. W związku z tym słupki balustrady powinno montować się, zanim balkon zostanie wykończony.

W jaki sposób przebiega montaż słupków balustrady balkonowej?

Montaż słupów balustrady rozpoczyna się od zaplanowania, w jakim miejscu mają się one znajdować. Następnie zaznaczamy te miejsca i wykonujemy w nich otwory. W tym celu pomocna jest wiertarka. Otwory na słupki mają mieć głębokość około 10 cm, a przed kolejnymi pracami należy je wyczyścić, aby nie znajdowały się w nich pyły i kurz. Potem w otwory należy zaaplikować materiał szybko utwardzalny i wytrzymały, który będzie trzymał słupki. Tym materiałem może być np. poliestrowa żywica, którą wtłacza się pod słupki aplika torem do silikonu. Kolejny etap do zamontowanie elementów kotwiących i marek. Elementy te są odpowiedzialne za stabilność montażu konstrukcji balustrady. Kotwy osadza się w żywicy, a potem montuje do podłoża. Następnie do nich mocuje się słupek balustrady.

Pozostałe prace montażowe

Kolejny etap prac to wykonanie hydroizolacji. W trakcie jej wykonywania najważniejszą rzeczą jest zwrócenie uwagi na miejsca, gdzie stykają się elementy kotwiące i słupek. Dopiero po wykonaniu izolacji, balkon można wykończyć. Ostatnim etapem jest zamontowanie balustrady, a mówiąc dokładniej, przęseł i poręczy balkonowych. Tego typu pracami zajmuje się firma Rant P.P.H.U. z Rumii w województwie pomorskim. Przebieg prac montażowych zależy w głównej mierze od wybranego systemu, ponieważ możemy montować pojedyncze elementy, a także całe panele. Podczas montażu balustrady istotne jest zachowanie precyzji w trakcie łączeń poszczególnych elementów, a wszelkie nieszczelności trzeba wypełniać materiałem izolującym.

Oferta wysokiej jakości

Rant P.P.H.U. specjalizuje się w sprzedaży, montażu oraz serwisie bram garażowych, ogrodzeń, balustrad i automatyki. Działając na rynku od wielu lat, zdobyła zaufanie klientów dzięki wysokiej jakości usług oraz profesjonalizmowi. W ofercie firmy znajdują się również zabudowy śmietników, które pozwalają na estetyczne i funkcjonalne zagospodarowanie terenu wokół budynków. Wszystkie produkty i usługi dostarczane przez Rant P.P.H.U. charakteryzują się solidnością oraz dbałością o szczegóły.

Opracowanie:
Rumia, Marynarska 34
tel. 58 771 13 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz