Materiał Partnera

Monitory interaktywne – nowoczesne sale konferencyjne

Monitory interaktywne – nowoczesne sale konferencyjne

Monitory interaktywne coraz częściej wykorzystywane są w różnego typu przedsiębiorstwach. Wbrew pozorom, nie są to tylko wielkie korporacje, czy instytucje, których strategie zarządzania opierają się między innymi o grupową pracę, zebrania zarządów, czy też liczne szkolenia. Również małe firmy inwestują w tego typu sprzęt, który pozwala na świetne przedstawianie różnego typu prezentacji, np. w kontakcie z kontrahentem. Monitory interaktywne kupują również szkoły, uczelnie wyższe, czy nawet szpitalne i hotele. Te ostatnie wyposażają w ten sposób swoje sale konferencyjne oferowane pod krótkoterminowy wynajem.

Monitory interaktywne – zastosowanie

Monitory interaktywne większych rozmiarów – powyżej 65” – świetnie nadają się, jako sprzęt wykorzystywany w salach konferencyjnych, czy też szkoleniowych. To dzięki nim można w szybki sposób przedstawiać dane dotyczące wyników finansowych firmy, jej strategie rozwojowe, nowe plany inwestycyjne, czy też materiały do szkoleń pracowników. Jest to zatem idealne urządzenie zarówno przy działaniach szkoleniowych, przy tzw. „burzach mózgów”, czy też przy spotkaniach biznesowych z potencjalnymi kontrahentami. Zastosowań monitorów interaktywnych, jest oczywiście znacznie więcej. Wykorzystują je szpitale przedstawiające wszystkie wyniki leczenia i plany dalszego postępowania medycznego np. w dziedzinie chirurgii, czy też szkoły językowe, które w ten sposób angażują kursantów do interaktywnej edukacji. Mniejsze ekrany świetnie nadają się zaś nie do zawieszania na ścianie, ale to montowania urządzenia w pozycji płaskiej na specjalnych stołach, umożliwiając wykonywanie cyfrowych prac przez np. grafików i architektów.

Przykład innowacyjnego monitora interaktywnego – eBoard VD-6510T

Przykładem innowacyjnego monitora interaktywnego, jest model eBoard VD-6510T oferowany przez firmę Prokser. Wyposażony jest on w ekran 65” 4K 16:9, który jest antyodblaskowy i antyrefleksyjny, oraz chroniony 4 mm szybą hartowaną. Sprzęty posiada wbudowany system ANDROID, funkcję wielodotyku pozwalającego jednocześnie na odczyt 10 punktów (świetne rozwiązanie do prac grupowych), funkcję MultiUser (czytanie Multigestów), komunikację Wi-Fi, rozwiązanie Plug and Play (włącz i działaj), uchwyt montażowy, a także komponenty, pozwalające na współpracę online z wieloma urządzeniami zewnętrznymi typu Smartfon czy Tablet. Monitor interaktywny można zatem dostosować również na firmowego systemy ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa). Cena takiego urządzenia przekracza zaś kilka tysięcy złotych, dlatego czasem warto stawiać na umowy leasingowe! Te zapewnia między innymi firma PROKSER, która w swojej ofercie posiada kilkanaście nowoczesnych modeli monitorów interaktywnych, również na sprzedaż.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz