Artykuł sponsorowany

Monitoring przemysłowy – czym jest system CCTV?

Monitoring przemysłowy – czym jest system CCTV?

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na montaż kamer przemysłowych. Podobnie jest w przypadku supermarketów, banków i lotnisk. Celem monitoringu jest ciągłe tego co dzieje się na terenie określonego miejsca podczas godzin pracy pracowników, ale przede wszystkim poza nim. Zamontowane kamery zwiększają poczucie bezpieczeństwa właścicieli firm, pozwalają na wychwycenie wszystkich nieprawidłowości oraz rejestrują otoczenie.

Przeznaczenie systemów CCTV

CCTV, czyli Closed circut TeleVision oznacza telewizję w obwodzie zamkniętym. Jest to więc telewizja przemysłowa, w której obraz z kamer przesyłany jest do zestawu monitorów lub rejestratorów obrazu w ograniczonym obszarze.  Tym obszarem może być pojedynczy budynek jak szkoła, bank czy supermarket, ale też zespół budynków jak lotnisko, zakłady przemysłowe czy miasta. Głównym przeznaczeniem instalacji kamer przemysłowych CCTV jest podniesienie bezpieczeństwa na określonym terenie. Systemy montowane w bankach, urzędach pocztowych czy innych miejscach publicznych mogą pomóc w rozpoznaniu twarzy osób, które popełniły wykroczenie lub osób znajdujących się w obszarze objętym monitoringiem. Nagrania z monitoringu można wykorzystać do odtworzenia przebiegu niekorzystnych zdarzeń.

Monitoring większych instytucji takich jak lotniska, stacje kolejowe czy dworce autobusowe może posłużyć również do analizy przebiegu ataku terrorystycznego, pozwoli na łatwiejszą identyfikację osób biorących w nim udział, a w przyszłości do sprawniejszego reagowania na podobne sytuacje. Instalacje CCTV w takich miejscach przydają się też do śledzenia poszukiwanych osób, przebytej przez nich drogi, a nawet przewidzenia dalszego działania.

Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż CCTV?

Osoby, które decydują się na instalację monitoringu przede wszystkim kierują się ceną inwestycji. Niestety niska cena początkowa zakupu elementów monitoringu może szybko wzrosnąć poprzez konieczność częstej wymiany użytkowanych elementów instalacji. Warto więc od początku zainwestować w droższe rozwiązania, które charakteryzują się mniejszą awaryjnością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz