Materiał Partnera

Monitoring nie tylko kamerą, czyli nowoczesne technologie zabezpieczeń

Monitoring nie tylko kamerą, czyli nowoczesne technologie zabezpieczeń

Wraz z rozwojem elektroniki i informatyki, rozwija się również branża zabezpieczeń. Coraz więcej korzystamy z innowacyjnych technologii, możliwości naszych urządzeń rosną w zawrotnym tempie. Równie szybko wzrastają również zagrożenia. Nie możemy chronić już tylko materialnych urządzeń, ale też ich dane i procesy, które wykonują. To też umożliwia nam technologia.

Klasyczne kamery

Podstawą zabezpieczenia domu lub firmy nadal pozostaje monitoring wizyjny. Dzięki obecności kamer możemy z łatwością zauważyć zagrożenie odpowiednio wcześniej i zareagować. W przypadku jakiegoś zdarzenia to też widoczny dowód tego, co się stało. W połączeniu z systemem sygnalizacji włamania, monitoring pozwoli na kompleksowe zabezpieczenie posesji.

Jednak tym, co zmienia się w sposobie wykorzystania kamer, to możliwości śledzenia ich pracy. Przeszłością są już systemy, w których obraz można było obserwować tylko na jednym podłączonym w tym celu komputerze. Obecna technologia pozwala nam na sprawdzanie monitoringu z dowolnego miejsca. To niezwykle wygodne, gdy będąc na wakacjach, w każdej chwili możemy sprawdzić, co dzieje się wokół naszego domu.

Systemy zabezpieczające mają też możliwość wysyłania wiadomości. Syrena alarmowa da nam niewiele, jeśli nie będzie nas w domu. Inaczej będzie wyglądała sprawa, gdy instalacja powiadomi nas bezpośrednio – poprzez SMS lub maila – że coś się wydarzyło.

Między innymi te nowoczesne formy zabezpieczeń oferuje firma Diseco.

Ochrona pracy instalacji

Istnieją też inne aspekty inteligentnego domu, które wymagają odpowiednich zabezpieczeń. Dla jego pełnej funkcjonalności konieczne jest, aby wszystkie systemy były sprawne. Dlatego tak ważny jest całodobowy nadzór urządzeń, który możemy zlecić firmie prowadzącej usługi informatyczne.

W ten sposób zostaniemy szybko poinformowani, jeśli na przykład awarii uległy systemy sygnalizacji pożaru. Monitoring taki pozwala kontrolować nie tylko czy urządzenia są sprawne technicznie, ale też czy wykonują swoją pracę. Możemy prowadzić monitoring zarówno sieci komputerowej, zastosowanej automatyki, jak i energetyki, co daje nam pełną kontrolę nad wszystkimi procesami zachodzącymi w budynku.

Powiązany z tym jest też outsourcing IT, który polega na zleceniu działań informatycznych zewnętrznej firmie. To nie tylko duża wygoda dla nas, ale też gwarancja, że sieć komputerowa będzie działać sprawnie, a to w naszych czasach jest podstawą każdego rodzaju działalności.

Opracowanie:
Busko-Zdrój, Jagiellońska 19
tel. 794 144 185
Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz