Materiał Partnera

Modne fryzury damskie. Przegląd rozwiązań

Modne fryzury damskie. Przegląd rozwiązań

Włosy to wspaniała ozdoba, dlatego też z sezonu na sezon styliście fryzur prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych trendów. Czym zachwycą kobiety w tym roku? 2019 to czas, w którym królować będą nieperfekcyjne upięcia, luźny look oraz powrót np. do mokrej włoszki. Dowiedz się, jakie konkretnie fryzury damskie dla włosów długich, półdługich oraz krótkich będą modne właśnie w tym roku.

Jakie fryzury damskie będą modne w 2019 roku? – włosy krótkie i półdługie

Dla kobiet, które noszą włosy krótkie, świetną propozycją będzie odważne pixie cut, czyli fryzura pochodząca z lat 60. ubiegłego wieku charakteryzująca się krótszymi włosami z tyłu i dłuższymi z przodu. Szyja ma być całkowicie odsłonięta, a na twarzy widnieć asymetryczna grzywka. Warto także pamiętać, że przedziałek ma być idealnie prosty. Tego typu fryzury damskie świetnie pasują do kobiet niskich i drobnych. Ponadto, włosy krótkie w tym sezonie będzie także świetnie zdobić fryzura z grzywką modelowaną na okrągłej szczotce. Modną fryzurą jest też typowe, krótkie ścięcie „na chłopaka” – tak postrzępione włosy noszą nawet modelki!

Z kolei włosy półdługie można pięknie ostrzyc na znanego wszystkim boba z grzywką. Wystarczy założyć włosy za ucho i dodać połyskujące spinki, aby stworzyć fryzurę prosto z wybiegu. Warto skusić się także na inny wariant: długa grzywka i prosto obcięte kosmyki. Taki naturalny look to także trend w tym sezonie. Supermodną fryzurą jest także proste, wręcz „od linijki” cięcie włosów średnich i do tego zwykła grzywka.

A jakie propozycje na modne fryzury damskie przewidziano dla włosów długich?

Fryzjerzy na wybiegach zaskoczyli także prostotą. Modna fryzura to także taka, która wygląda zwyczajnie. Wystarczy zatem proste strzyżenie, prosty przedziałek biegnący pośrodku i włosy za uchem – podkreśla fryzjerka z salonu Corte del Sole w Warszawie.

Pewną wariacją jest powrót uwielbianej tzw. mokrej włoszki, czyli zaczesanie prostych, długich włosów do tyłu i wygładzenie ich od góry. Dzięki temu fryzura będzie przypominała te z lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Dodatkowo, modna fryzura damska to także taka, w której grzywka lekko dotyka rzęs lub ma długość ok. 3 cm i jest mocno postrzępiona. Z kolei, jeśli chodzi o pasma, długich kosmyków to sprawdzą się te lekko pofalowane, jak i proste. Ważne by były równej długości, bez cieniowania. Jeśli jednak masz chęć na odrobinę szaleństwa to sprawdzi się też: szalone afro, burza loków lub look z użyciem tzw. gofrownicy.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz