Artykuł sponsorowany

Modernizacja zbiorników na paliwa ciekłe – dlaczego to się opłaca?

Modernizacja zbiorników na paliwa ciekłe – dlaczego to się opłaca?

Modernizacja zbiornika paliwowego na stacji paliw to najlepszy i najtańszy sposób na dostosowanie go do obowiązujących norm i pozbycie się ewentualnych uszkodzeń. Żeby jednak wszystko przebiegało jak należy, a modernizacja rzeczywiście się nam opłaciła, musimy podejść do niej z głową. Jak zabrać się za modernizację zbiornika? Kiedy jest ona możliwa, a kiedy będziemy zmuszeni jednak wymienić go na nowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym tekście.

Kiedy można modernizować zbiornik?

Jeśli planujemy modernizację zbiornika na paliwo, musimy najpierw sprawdzić, jak został on zbudowany. Kiedy okaże się, że pole zbiornikowe zostało zbudowane na wannie betonowej lub geomembranie, wystarczy, że wykonamy wewnętrzną powłokę zbiornika. Często jednak modernizacja zbiornika jest bardziej skomplikowana. Jednym z najpopularniejszych sposobów na prowadzenie modernizacji jest wbudowanie w zbiornik blachy, jednak to kiepski sposób – żeby zamontować blachę, która teoretycznie ma wzmocnić zbiornik, wycinanym umocnienia, które zainstalowano w nim pierwotnie. W ten sposób niszczymy też zabezpieczenia bitumiczno-jutowe. Ogólnie taka próba modernizacji zbiornika tak naprawdę znacznie zmniejsza jego trwałość, osłabia i zamyka drogę do kolejnych napraw. Fachową modernizacją zbiorników paliwowych dla stacji benzynowych zajmuje się firma Malkor. Antykorozja, modernizacja zbiorników. Profesjonalna modernizacja wyklucza wymienione wyżej zagrożenia. Dzięki temu zbiornik jest sprawny i dostosowany do obowiązujących norm.

Usługi niezbędne dla stacji paliw

Prowadząc stację paliw powinniśmy na bieżąco korzystać z usług firmy zajmującej się konserwacją i modernizacją zbiorników paliwa. Bez odpowiedniej pielęgnacji takie zbiorniki szybko będą się zużywać i mogą stanowić niebezpieczeństwo. Wspomniana już firma Malkor świadczy szereg usług niezbędnych na stacjach paliw. Jedną z nich jest opomiarowanie zbiorników, poprzez montowanie w nich elektronicznego pomiaru paliwa. Dzięki temu zawsze wiemy, jaki jest poziom paliwa w zbiorniku i na kiedy zamówić jego dostawę. Poza tym pracownicy firmy przeprowadzają regenerację zbiorników stalowych przy pomocy specjalnego laminatu – pozwala to poradzić sobie z wżerami, ubytkami i pocienieniami w oryginalnym materiale. Taki zabieg wydłuża żywotność zbiornika. Ponadto, jeśli w zbiorniku znaleziono nieszczelności i ubytki, również można sobie z nimi poradzić przez zastosowanie laminatu. Korzystając z usług profesjonalistów, możemy mieć pewność, że nasz zbiornik na paliwo długo nie będzie wymagać wymiany.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Wyszukaj firmy z branży