Materiał Partnera

Modernizacja laptopa w profesjonalnym serwisie

Modernizacja laptopa w profesjonalnym serwisie

Nawet kilkuletni laptop może być szybki, w pełni sprawny do działań biznesowych oraz bezusterkowy. Po latach eksploatacji, wielokrotnie „zbierają” się w nim jednak usterki zarówno mechaniczne, jak i systemowe. Je można w pełni jednak usunąć nawet za kilkaset złotych, ciesząc się niemalże fabryczną jakością swojego, tylko z pozoru „starego” laptopa!

Modernizacja laptopa – kiedy warto?

Laptopy warto modernizować w przypadku, kiedy wykorzystujemy je głównie do prac biznesowych, czy naukowych. To wtedy, liczy się nie nowoczesna obudowa, czy też najwyższej klasy karta graficzna, ale przede wszystkim niezakłócone działanie, bezusterkowość oraz szybka praca. Wielokrotnie zatem modernizację przeprowadzają osoby korzystające ze swojego sprzętu dla pracy zdalnej, studenci, a także liczne firmy, którym nie zawsze opłaca się kupować nowych urządzeń. Warto również podkreślić, że profesjonalne modernizacje, są również wykonywane, na zlecenie komisów sprzętów biurowych, czy też na zamówienie firm leasingowych. Niekiedy odpowiednie „remonty”, przechodzą również tzw. laptopy poleasingowe.

Modernizacja laptopa – zakres działań

Zakres działań przy modernizacji laptopów, może być bardzo szeroki. Najczęściej mowa jedna o takich działaniach, jak wymiana kości pamięci, zwiększanie ilości pamięci RAM, o dokładnym oczyszczeniu wszystkich podzespołów i wymianie wentylatorów, a nawet matrycy, a także o wymianie powolnego HDD na błyskawiczny SSD. Dobry zakład serwisowy, jest w stanie nawet wymienić klawiaturę, czy całą obudowę. Nie tylko jednak należy skupić się na elementach mechanicznych. Ważne jest także „serwisowanie” oprogramowania. Tu należy przede wszystkich dokonać wyboru najlepszego dla danego modelu laptopa systemu operacyjnego – nie zawsze ten najnowszy jest rekomendowany – dokonać jego restartu, a także oczyścić pamięć wewnętrzną, ze wszystkich niepotrzebnych plików, oprogramowania itd. Istotna jest też kalibracja sterowników, czy też zainstalowanie dobrego antywirusa!

Efekty modernizacji laptopa

Jeśli chodzi o efekt modernizacji, przede wszystkim, należy zwracać uwagę na szybkość pracy laptopa. Wielokrotnie np. start systemu operacyjnego z kilkudziesięciu sekund, skracany jest zaledwie do 10 s. Podobnie jest z uruchamianiem np. przeglądarki Google, która dzięki serwisowi, może z wieloma kartami i innymi otwartymi programami, otwierać się bez długiego oczekiwania. Takie efekty, osiągniesz zatem, współpracując z profesjonalnymi serwisami, jak z firmą JOKER z Wrocławia. To właśnie ta pracownia informatyczna, zajmuje się szeroko pojętą naprawą komputerów, sprzedażą laptopów poleasingowych, czy nawet konfiguracją systemu SmartDom na smartfonie. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz