Materiał Partnera

Modernizacja domów i mieszkań – wyburzanie i stawianie nowych ścian działowych!

Modernizacja domów i mieszkań – wyburzanie i stawianie nowych ścian działowych!

W ostatnich latach bardzo popularnymi działaniami remontowymi domów i mieszkań, a także biur, czy obiektów publicznych, są modernizacje, polegające na wyburzaniu ścian działowych oraz stawianiu całkowicie nowych, według innego rozkładu. Jest to szczególnie polecane w przypadku pełnych remontów wnętrz, w celu uzyskania większej przestrzeni – np. kuchnia z aneksem, czy generowanie dodatkowego pokoju dla dzieci – a także przy adaptacjach nieużytkowanych wcześniej strychów.

Ekspertyzy budowlane

Warto wiedzieć, że usuwanie ścian działowych, nie powinno wpłynąć na obciążenia sufitów i całej konstrukcji domu, czy też bloku/kamienicy, w przypadku mieszkań. Zawsze jednak należy skonsultować się z odpowiednimi specjalistami budowlanymi, którzy ocenią, czy wyburzenie określonych zabudowań, nie wpłynie np. na nośność całego obiektu. Szczególnie jest to ważne dla mieszkań w blokach z wielkiej płyty, położonych na niższych piętrach, a także przy adaptowaniu strychu – jak dobrze wiemy, wielokrotnie działanie to, związane jest bowiem z koniecznością odpowiedniego wzmocnienia podłoża, aby wytrzymało one nowe obciążania: ścian, termoizolacji, rur i innych przewodów, a także umeblowania oraz sprzętów RTV i AGD.

Nieograniczone możliwość

Jeśli prawo budowlane, bądź przeprowadzone ekspertyzy, nie zakazują wyburzenia ścian działowych, możemy niemalże dowolnie kreować całą przestrzeń. Wiele tego typu inwestycji dotyczy całkowicie nowego rozplanowania zagospodarowania przestrzennego, inne zaś są mniej złożone. W pierwszym przypadku właściciele danego obiektu mogą otworzyć swoje przestrzenie, które staną się bardziej przestronne, jasne i optycznie większe – np. wspomniany salon z aneksem kuchennym – w drugim zaś, może chodzić o wygenerowanie pomieszczenia gospodarczego, garderoby, czy pokoju dziecięcego, w przypadku nowego członka rodziny. Warto przy planowaniu tego typu działań, konsultować się zarówno z architektami, jak i z wykonawcami. To te dwa podmioty orzekną, jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne.

Materiał wykonania

Po wyburzeniu ścian działowych warto uzyskany w ten sposób materiał przekazać do firm recyklingowych kruszców pobudowlanych. Jeśli chodzi zaś o wykonawstwo nowych konstrukcji, można je zbudować z płyt gipsowo-kartonowych, szkła, konstrukcji stalowych z odpowiednimi panelami, z pustaków, cegły ceramicznej, specjalnych bloczków, a nawet z drewna. Warto przy tym zwróć uwagę na to, że nie tylko będzie to ważne dla stylistyki wnętrz, ale także dla takich parametrów, jak: szczelność akustyczna, cieplna, czy cyrkulacja powietrza. Istotne jest to także dla prac wykończeniowych. Pamiętaj bowiem, że przy wyburzeniach ścian i stawianiu tych całkowicie nowych, ważne są także gruntowanie, tynkowanie, tapetowanie, malowanie, glazurowanie, zakładanie elektryki itp. Warto zatem zatrudniać szeroko wyspecjalizowanie ekipy budowlane. Polecaną przez nas firmą, jest przedsiębiorstwo „Krzysztof”, Konrada Dudzika, które z powodzeniem działa na kieleckim rynku. Nowoczesność, błyskawiczność procesów, a także tanie usługi, gwarantowane!

Opracowanie:
Kielce, Leopolda Staffa 6 lok. 32
tel. 792 501 636
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz