Moda na siwe włosy?

Moda na siwe włosy?

Od dawna farbujesz włosy, ponieważ chcesz ukryć siwiznę? Czas zaprzestać tych zabiegów, ponieważ... siwe włosy są trendy. A jeśli na próżno u ciebie szukać srebrnych kosmyków, poznaj sposoby na uzyskanie modnego efektu.

Koloryzacja włosów pozwalająca uzyskać siwe włosy nie jest nowością. Ten trend pojawił się już w poprzednim sezonie. Niemniej jednak większość osób do tego pomysłu podchodziła dość nieśmiało. Obecnie siwe włosy noszą celebrytki, dlatego wiele kobiet zdecydowało się pójść w ich ślady. 

Zacznij od dekoloryzacji

Efekt siwizny można uzyskać na każdych włosach – bez względu na kolor. Wcześniej jednak należy poddać się dekoloryzacji (z tego zabiegu mogą zrezygnować tylko bardzo jasne blondynki) – najlepiej w salonie fryzjerskim. Warto bowiem mieć świadomość, że nieprawidłowa dekoloryzacja może mieć przykre konsekwencje w postaci silnego zniszczenia włosów.

Dekoloryzację można przeprowadzić na dwa sposoby: albo z efektem cieniowania (jaśniejsze włosy na wierzchu, a ciemniejsze pod spodem), albo równo pofarbować wszystkie włosy. 

Nałóż odpowiednią farbę

Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniej farby. Jeśli koloryzację wykonujesz samodzielnie, musisz postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jeżeli natomiast oddajesz się w ręce profesjonalnego fryzjera, tak naprawdę nie musisz robić nic – tylko cierpliwie czekać na efekty.

Czy farbowanie na siwo jest ryzykowne?

Zastanawiasz się, jaki rezultat uzyskasz, farbując włosy na siwo? Taka koloryzacja nie jest ryzykowna, jeśli:

  • masz za sobą kilkakrotną dekoloryzację,
  • nakładasz farbę w odpowiedniej ilości.

Warto bowiem mieć świadomość, że w przypadku np. gdy farby jest za mało lub za dużo, możesz uzyskać efekt siwizny wpadającej w zieleń. 

Siwe włosy nie tylko dla ciemnej karnacji

Rezygnujesz z bycia modną, ponieważ masz jasną karnację? Tylko z pozoru siwe włosy pasują do osób o ciemnej karnacji. Jak pokazują niektóre celebrytki, także i blondynki o jasnej skórze mogą świetnie wyglądać we włosach pokrytych siwym kolorem. 

Koloryzacja na siwo - w domu czy u fryzjera?

Efekt siwych włosów możesz uzyskać samodzielnie – jeśli tylko wiesz, na czym polega prawidłowa koloryzacja. Czasami bowiem wystarczy popełnić drobny błąd, by rezultat znacznie odbiegał od oczekiwanego. Jeżeli więc nie jesteś pewna swoich umiejętności, zdaj się na profesjonalistów. Wybierz sprawdzony salon fryzjerski, w którym zarówno sam proces dekoloryzacji, jak i nakładania farby w odcieniu siwizny przebiegnie sprawnie i prawidłowo.

Z usług fryzjera skorzystaj również wtedy, gdy masz długie włosy. Samodzielne farbowanie na siwy kolor kosmyków, które sięgają za ramiona, jest pracochłonne. W rezultacie może to przełożyć się na efekt końcowy, który nie będzie satysfakcjonujący. Jeżeli więc nie chcesz ryzykować, umów się na wizytę w salonie fryzjerskim. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz