Materiał Partnera

Moda na odnawianie retro mebli

Moda na odnawianie retro mebli

Moda w architekturze i dekoracji wnętrz zmienia się z sezonu na sezon. Styl retro obecny jest jednak w każdym z nich, jako niesłabnący trend. Przedmioty wyposażenia wnętrz stylizowane na starsze niż są - w rzeczywistości kosztują niemało, jednak ich cena nie zawsze przekłada się na jakość. Dobrą (i tańszą) alternatywą jest naprawa mebli, które znajdują się w naszych domach od lat i jedynie wymagają renowacji.

Retro styl

Aby urządzić mieszkanie w stylu retro, nie trzeba od razu wybierać się na duże zakupy. Warto na początek rozglądnąć się po naszym własnym mieszkaniu, czy też przejść się na strych lub do piwnicy, aby przekonać się, ile perełek znajduje się na wyciągnięcie ręki. Co ważne, meble sprzed 20 czy 30 lat nierzadko mają lepszą jakość niż obecnie, głównie ze względu na fakt, że w minionych dziesięcioleciach szybka produkcja masowa nie była tak popularna, jak dziś i większość projektów wykonywanych było indywidualnie. Całkiem możliwe jest więc, że nasze znaleziska będą całkiem sprawne, a do pełni satysfakcji będziemy potrzebowali jedynie odnowienia pojedynczych elementów, przeróbek lub renowacji, która nada im bardziej nowoczesny wygląd. Dzisiejszy konsument stawia przede wszystkim na jakość w połączeniu z oryginalnością – jak twierdzi Krzysztof Czyż, z firmy Stolarstwo Krzysztof Czyż, w erze opierającej się głównie na masowej produkcji jest to rzecz ceniona przez klientów. Bez wątpienia renowacja starych mebli zagwarantuje nam, że nasze wnętrze będzie w stu procentach niepowtarzalne i nabierze bardziej osobistego charakteru, a sentyment do przedmiotów z naszych lat młodości doda miejscu ciepłego, domowego uroku.

Naprawiaj – nie marnuj!

W obliczu coraz większego zainteresowania konsumentów tematem ekologii, znaczenia nabiera również pojęcie recyklingu. Nie dotyczy ono, jak mogłoby się wydawać, jedynie odpadów plastikowych czy szklanych, ale wszystkich przedmiotów użytku codziennego. Błędne koło konsumpcjonizmu nakazuje nam wyrzucanie starych – nierzadko dobrych jeszcze przedmiotów – i zastępowanie ich nowymi, które oprócz wieku nie posiadają żadnych innych zalet. W efekcie wysypiska śmieci pełne są funkcjonalnych, sprawnych przedmiotów, a my co sezon wydajemy oszczędności na nowsze modele. Naprawa starych mebli daje im nowe życie. Naprawa starych mebli to nie tylko dbałość o nasze portfele, ale również o środowisko. Postępując w duchu coraz bardziej zyskującej na popularności filozofii zero waste, nie marnujemy tego, co już posiadamy, i uczymy się przy tym odpowiedzialności za nasze zakupowe wybory.

Opracowanie:
Wrocław, Tęczowa 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz