Materiał Partnera

Moda na meble z palet

Moda na meble z palet

Od dłuższego czasu panuje moda na tworzenie oryginalnych mebli z palet. Co jest przyczyną tak dużej popularności? Meble z palet są oryginalne, tanie, powszechnie dostępne i ekologiczne. Odpowiednio zaaranżowane dają niepowtarzalny efekt i można je wykorzystać w różnorodny sposób, doskonale nadają się zarówno do ogrodu, salonu, sypialni, jak i biura, ale spotkać możemy je również w hotelach i restauracjach.

Palety w mieszkaniu

Odpowiednio przygotowane palety mogą nam w domu posłużyć m.in. za stolik kawowy, regał na książki, półki na ubrania, a także jako kanapa czy łóżko. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz wykorzystanych dodatków. Świetnym pomysłem na oryginalną aranżację jest łączenie palet ze szkłem, wikliną czy poduszkami lub materacami, dobrze sprawdzają się również metalowe dodatki.

Palety w ogrodzie

Z palet można wykonać bardzo efektowne meble ogrodowe. Bardzo łatwo jest z nich stworzyć zestaw wypoczynkowy w postaci stolika, kanapy i foteli. Coraz częściej palety są wykorzystywane również do tworzenia podłoża tarasu i prezentują się w tej roli bardzo efektownie. Niektórzy decydują się nawet na zbudowanie z nich całej altany. Palety świetnie sprawdzają się także w roli ozdobnych donic. 

Palety w biurze

Projektanci tworzą z palet bardzo efektowne biurka i szafki, które nadają wnętrzom oryginalnego klimatu. Tak zaaranżowane miejsce pracy z pewnością cieszy się dużym uznaniem i jest komfortowe.

Daj się zaskoczyć

Istnieje również wiele niestandardowych propozycji zastosowania palet. Zdarzało się, że z palet zbudowano cały dom lub stworzono elewację w bloku. Mniej odważni budowali z nich domy ogrodowe i place zabaw.

Ile to kosztuje?

Ceny palet są bardzo zróżnicowane i zależne od wielu czynników, m.in. ich rozmiaru i liczby desek. Istotny jest również stan palety oraz to, czy była już używana. Duże znaczenie ma również liczba sztuk, jaką chcemy zakupić. Najpopularniejsze palety mają wymiary 100x120cm oraz 80x120 cm, ich cena waha się w granicach od 20 do nawet 50 zł za sztukę. Jeśli zdecydujemy się jednak na zakupy hurtowe (min. 500 sztuk), wtedy cena ta może spaść do nawet 5 zł za sztukę.

Czego potrzebujemy, chcąc samodzielnie wykonać meble z palet?

Najważniejsza jest nasza wyobraźnia i pomysł na zaaranżowanie przestrzeni za pomocą palet. Co jeszcze będzie nam potrzebne? Z pewnością papier ścierny, zaprawa do drewna, farba lub impregnat, zawiasy, wkręty i uchwyty. Wymienione rzeczy przydadzą się do wykonania stelażu, nie zapominajmy jednak, że końcowy efekt będzie zależał od wybranych dodatków powiedział Krzysztof Krzemiński, właściciel firmy zajmującej się sprzedażą i skupem palet.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz