Artykuł sponsorowany

Mikrodermabrazja w gabinecie urody M&M Beauty

Mikrodermabrazja w gabinecie urody M&M Beauty

Mikrodermabrazja, czyli profesjonalne oczyszczanie twarzy to rodzaj pielęgnacji, który można znaleźć w ofercie większości salonów kosmetycznych. Ze względu na małą inwazyjność, a także z uwagi na szeroki zakres zastosowania, ten zabieg cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na czym polega mikrodermabrazja i jakie wyróżnia się jej rodzaje? W jakich sytuacjach nie zaleca się wykonania mechanicznego usunięciu warstwy rogowej naskórka?

Rodzaje mikrodermabrazji

Zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg mechanicznego oczyszczenia twarzy, powinniśmy zapoznać się z metodami, jakie mamy do wyboru. Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz oxybrazję. Mikropeeling przy wykorzystaniu głowicy wykonanej z bardzo rzadkiego minerału, jakim jest diament, to oczyszczanie delikatne, które nie powinno wywoływać podrażnień. Jego zalety docenią osoby z cerą wrażliwą oraz borykające się z alergiami.

Łagodniejsza od mikrodermabrazji diamentowej jest oxybrazja, czyli zabieg, do którego przeprowadzenia wykorzystuje się tlen oraz sól fizjologiczną. Takie złuszczanie naskórka jest polecane szczególnie osobom, które zmagają się z trądzikiem, stanem zapalnym skóry lub nadmiernym łojotokiem. Najbardziej inwazyjna jest natomiast mikrodermabrazja korundowa, do której wykonania się najczęściej intensywnie złuszczający tlenek glinu. Ten zabieg sprawdzi się jako metoda spłycenia zmarszczek, usunięcia uporczywych zaskórników oraz zminimalizowania widoczności blizn i przebarwień.

Kiedy nie powinno się wykonywać zabiegu mikrodermabrazji?

Mimo tego, że zarówno korundowe, jak i diamentowe oczyszczanie twarzy uznaje się za metody stosunkowo delikatne, istnieją pewne sytuacje, które wykluczają możliwość przeprowadzenia tego zabiegu. Wykonanie mikrodermabrazji wyklucza występowanie stanów zapalnych skóry, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, trwające zakażenia bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze, a także leczenie choroby nowotworowej.

Jak podkreśla specjalistka ze znajdującego się w Kamieńcu Wrocławskim salonu urody M&M Beauty, warto również zwrócić uwagę na pogodę – optymalną porą na wykonanie mikrodermabrazji jest okres wiosenny oraz jesienny, zabieg powinniśmy darować sobie podczas mrozów oraz upałów.

Salony urody, dzięki swojej szerokiej ofercie, pozwalają nam cieszyć się zrewitalizowaną i promienistą cerą. Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej lubianych przez klientki, najczęściej polecanych oraz najmniej inwazyjnych pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych, który odznacza się szybkimi i długotrwałymi efektami.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz