Mikrodermabrazja twarzy, czyli jak pozbyć się trądziku?

Mikrodermabrazja twarzy, czyli jak pozbyć się trądziku?

Walczysz z uporczywym trądzikiem i nic nie pomaga? A może problem cię już nie dotyczy, ale na skórze pozostały ci nieestetyczne blizny potrądzikowe? Sprawdź, czy na trądzik można zastosować mikrodermabrazję i czy taki zabieg jest skuteczny. Dowiedz się, jakie są przeciwwskazania do zabiegu, jeśli zmagasz się z wypryskami. Przeczytaj artykuł i ciesz się gładką i zadbaną skórą.

Jak zwalczyć trądzik?

Trądzik jest zmorą wielu młodych ludzi. To często przyczyna nastoletnich kompleksów. Problemem są nie tylko powstające wypryski, ale także nieestetyczne blizny, które wielu przypadkach pozostają i szpecą przez wiele lat.

Młodzieńczy trądzik pojawia się, gdy dochodzi do zaburzenia równowagi hormonalnej. Niektóre hormony są wydzielane w nadmiarze, w konsekwencji czego gruczoły skórne nie pracują prawidłowo i wytwarzają nadmiar łoju. W wyniku nadprodukcji tłustej wydzieliny kanały gruczołów zapychają się i powstają zaskórniki. Gdy dojdzie do zakażenia, na skórze pojawiają się bolesne i trudno gojące się wypryski.

Jeśli również masz ten problem, a stosowanie kosmetyków oraz leków nie pomaga, pomyśl o profesjonalnym zabiegu.

Co na trądzik?

Odpowiedź jest prosta – mikrodermabrazja na trądzik to rozwiązanie polecane przez wielu specjalistów medycyny estetycznej. Zabieg pozwala złuszczyć zewnętrzne warstwy skóry, dzięki czemu pozbywamy się martwego naskórka. Skóra zostaje pobudzona do regeneracji, zaskórniki znikają, a pory zostają zwężone, co zapobiega tworzeniu się stanów zapalnych i pryszczy.

Mikrodermabrazja to rozwiązanie na wszelkie niedoskonałości. Efekty mikrodermabrazji widoczne są niemal od razu. By skutecznie pozbyć się problemu, warto umówić się na serię wizyt co 2-3 tygodnie. W przypadku wrażliwej skóry polecane jest wykonanie delikatniejszej wersji zabiegu. Mikrodermabrazja diamentowa na trądzik stosowana jest w przypadku skłonności do alergii i nadwrażliwości.

Jeśli patrząc w lustro, masz dość wyprysków, spróbuj mikrodermabrazji twarzy. Warto pamiętać, że zabieg można wykonać na różnych częściach ciała, więc jeśli zaskórniki pojawiają się również na plecach czy dekolcie, również w tych miejscach warto wykonać złuszczanie.    

Czy mikrodermabrazja pomoże na blizny potrądzikowe?

A może trądzik masz już dawno z głowy, ale po wypryskach pozostała ci nieprzyjemna pamiątka w postaci nieestetycznych blizn? Niestety w przypadku mocnego trądziku, a przy tym niewłaściwej pielęgnacji, skóra nie regeneruje się w odpowiedni sposób.

Pozostałością nastoletnich wyprysków są blizny potrądzikowe, ale również na to jest rozwiązanie w postaci mikrodermabrazji. Pod wpływem złuszczania można pozbyć się problemu sprzed lat i znów cieszyć się gładką skórą.

Mikrodermabrazja a trądzik różowaty  

Niestety nie każdego typu trądziku można się pozbyć za pomocą mikrodermabrazji. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest trądzik różowaty. Osoby, które zmagają się z takimi dolegliwości, nie powinny stosować żadnych drażniących i silnych preparatów. Wykluczone jest mechaniczne oczyszczanie, w którym dochodzi do ścierania skóry, czyli wszelkiego rodzaju peelingi, w tym te z kwasami.

Przede wszystkim przy trądziku różowatym stosuje się zabiegi łagodzące. Dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej zalecają pacjentom szczególne dbanie o skórę, w tym m.in. unikanie wysokich i niskich temperatur, wystawiania skóry na działanie wiatru, częstego mycia i mocnego przecierania ręcznikiem. Należy stosować kosmetyki do skóry wrażliwej i naczyniowej.

Przeczytaj, dla kogo polecany jest zabieg mikrodermabrazji.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz