Materiał Partnera

Mikrodermabrazja diamentowa – nieinwazyjny zabieg dla Twojej cery

Mikrodermabrazja diamentowa – nieinwazyjny zabieg dla Twojej cery

Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów w salonach kosmetycznych, głównie ze względu na szybko widoczne efekty oraz atrakcyjną cenę. Jej celem jest pozbycie się zrogowaciałej warstwy naskórka przy użyciu diamentowych głowic, różniących się pomiędzy sobą m.in. średnicą ziaren diamentu. Jak wygląda przeprowadzanie tej procedury i dlaczego jest ona tak popularna?

Opis zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje wyposażone w pierścienie głowice, zaopatrzone w system podciśnieniowy zasysający i ścierający naskórek. Mimo groźnie brzmiących określeń, proces ten jest bardzo łagodny, zalecany także osobom z cienką i wrażliwą skórą, a nawet z alergiami. Choć bezpośrednio po jego wykonaniu mogą pojawić się drobne zarumienienia, to znikają one szybko, zazwyczaj w przeciągu zaledwie kilku godzin.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej, aby przyniósł widoczne efekty, powinien być przeprowadzony przynajmniej kilkukrotnie, najlepiej w seriach co 3 bądź 4 tygodnie. Wówczas będziemy mogły liczyć na takie zmiany jak:

  • pozbycie się drobnych zmarszczek mimicznych,
  • uelastycznienie skóry twarzy,
  • zminimalizowanie przebarwień,
  • zminimalizowanie blizn potrądzikowych,
  • rozświetlenie cery,
  • zmniejszenie skłonności do powstawania zaskórników i łojotoku.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych, istnieją pewne przeciwwskazania, przy których nie powinien być on wykonywany. Należą do nich wszelkie aktywne zapalenia skórne, w tym ropny trądzik, a także przyjmowanie na mniej niż dobę przed zabiegiem lekarstw, w tym aspiryny. Dodatkowo nie można go przeprowadzać przy chorobach skóry, takich jak łuszczyca i nowotwory skóry. Jak dodaje Agnieszka Romuzga, wykonująca mobilne usługi kosmetyczne na terenie woj. małopolskiego w ramach firmy Perfect Line, mikrodermabrazja diamentowa nie powinna być wykonywana zarówno podczas bardzo zimnych, jak i bardzo upalnych miesięcy, gdyż skóra po zabiegu będzie dodatkowo osłabiona i bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz te spowodowane czynnikami atmosferycznymi.

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg delikatny, a przy tym efektywny, dlatego może być stosowany nawet w młodym wieku. Cena jego wykonania różni się w zależności od salonu kosmetycznego, jednak przy dłuższych seriach, zazwyczaj możemy liczyć na specjalne rabaty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz