Mikrodermabrazja a słońce i opalanie. Czy można wykonać zabieg latem?

Mikrodermabrazja a słońce i opalanie. Czy można wykonać zabieg latem?

Chcesz zadbać o skórę i pozbyć się niedoskonałości – zaskórników, blizn, zmarszczek, rozstępów? Rozwiązaniem może być mikrodermabrazja. Zabieg przeprowadza się nawet u osób z nadwrażliwą skórą. Zastanawiasz się, czy mikrodermabrazję można wykonać latem? Czy można opalać się przed i po zabiegu? Dowiedz się, kiedy najlepiej wykonać mikrodermabrazję i zapisz się do salonu.

Czy można opalać się przed zabiegiem mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to zabieg bezpieczny, nawet dla osób, które mają wrażliwą cerę lub skłonność do alergii, jednak nie można zapomnieć o pewnych przeciwwskazaniach do zabiegu. Lato sprzyja okazjom do opalania, a to właśnie nadmierna ekspozycja skóry na słońce jest jedną z przeszkód wykonania do zabiegu. Dlatego niezalecane jest przeprowadzanie mikrodermabrazji o każdej porze roku.

Specjaliści medycyny estetycznej odradzają opalanie przed zabiegiem. Skóra przed wykonaniem mechanicznego peelingu nie może być uszkodzona. Wykluczone są jakiekolwiek ranki powstałe w wyniku innych zabiegów, opryszka, a także podrażnienia słońce. Nie od dziś wiadomo, że opalenizna nie jest zdrowa. Reakcją obronną skóry jest zaczerwienienie, a zbyt długa ekspozycja na słońcu kończy się poparzeniem. Dlatego po opalaniu, gdy skóra staje się wrażliwa, nie można jej dodatkowo podrażniać i ścierać ochronnej warstwy naskórka.

Czy można opalać się po zabiegu?

Nie, nie powinno się opalać zarówno przed, jak i po zabiegu przez 3-4 tygodnie. Specjaliści medycyny estetycznej odradzają zabieg w okresie letnim, gdy promienie słońca działają najmocniej. W czasie zabiegu może dojść do mikrouszkodzeń, w wyniku których skóra staje się bardziej delikatna. Istnieje ryzyko, że pod wpływem promieniowania może dojść do nieestetycznego przebarwienia.

Skóra po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona. Pozbywamy się martwego naskórka, który w naturalny sposób ochrania przed szkodliwym promieniowaniem UV. Podrażnienie to jasna wskazówka, że twoja skóra nie jest jeszcze gotowa, więc powinnaś na nią uważać i szczególnie dbać. Światło może spowodować powstanie niechcianych przebarwień, a nawet groźnych zmian. Nigdy nie zapominaj o stosowaniu kremu z filtrem nawet w pochmurne dni.

Kiedy więc najlepiej wykonać mikrodermabrazję? Specjaliści rekomendują, by serię zabiegów wykonać jesienią, zimą lub wczesną wiosną. To najlepszy moment, gdy nasłonecznienie nie jest zbyt duże.

Czy można korzystać z solarium?

Latem mamy szansę na naturalną opaleniznę, więc zimą wiele kobiet szuka innego rozwiązania i korzysta z solarium. Mikrodermabrazja nie jest wskazana po opalaniu, więc również wizyta w solarium przed i po nie jest najlepszym pomysłem. Sztuczna opalenizna także szkodzi skórze. Warto pamiętać, że nadmierne opalanie sprzyja powstawaniu zmarszczek i starzeniu się skóry.

Kiedy jeszcze nie wykonywać mikrodermabrazji?

Wiadomo już, że mikrodermabrazja latem to nie najlepszy pomysł, ale czy są jeszcze inne momenty, gdy wykonanie zabiegu jest niewskazane? Lekarze przestrzegają, by odpuścić sobie zabieg dzień przed ważnym wydarzeniem. Skóra bezpośrednio po mikrodermabrazji może być zaczerwieniona i podrażniona, a u niektórych osób nawet dłużej. Regenerację skóry może przyspieszyć odpowiednia pielęgnacja. Dowiedz się, jak zadbać o skórę po zabiegu. Jeśli chcesz wyglądać świetnie w ważnym dla ciebie dniu, musisz umówić się do salonu odpowiednio wcześniej.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz