Artykuł sponsorowany

Mikrocement do elewacji

Mikrocement do elewacji

Mikrocement to bardzo popularny materiał wykończeniowy. Stosować można go zarówno we wnętrzach, jak i też idealny jest do fasad oraz innych zewnętrznych elementów budynku. Wykańcza się nim stopnie schodów, werandy, tarasy i ławki. Często ma on bardzo gładką szarą lub białą formę, pasującą do stylu nowoczesnego, skandynawskiego lub też śródziemnomorskiego.

Czym jest mikrocement?

Mikrocement, który jest mieszanką cementu i wysokiej klasy żywic występuje w bardzo różnych rodzajach. Inne stosowane są na podłogi, a inne na ściany i sufity. Odmienne produkty dedykowane są także dla elewacji. Należy zatem zwracać przy zakupie uwagę na oznaczenie wyrobów. Mikrocement fasadowy jest materiałem klasy premium i choć jest drogi, to przy jego wykorzystaniu obniża się koszty wykonawcze oraz sam czas prac elewacyjnych.

Mikrocement idealnie sprawdza się dla budynków małych oraz dużych różnego przeznaczenia: domy, sklepy, urzędy, a nawet nowoczesne kamienice.

Dlaczego warto wybrać mikrocement elewacyjny?

Mikrocement jest materiałem, który odporny jest na promieniowanie UV, zarysowania czy na różnego rodzaju plamy i zacieki. Dzięki zjawisku adhezji błyskawicznie przylega do murów i innego rodzaju powierzchni, która nie musi być przed tym dokładnie wykańczana. Dużą zaletą mikrocementu jest również to, że nie emituje on szkodliwych substancji i zaliczany jest do materiału ekologicznego. Odporny jest on na skoki temperaturowe, wilgoć oraz mróz.

Dużą zaletą mikrocementu elewacyjnego jest również to, że można dzięki niemu stworzyć powierzchnię bez szwów, nierówności i łączeń. Idealnie harmonizuje się on przy tym z panelami drewnianymi oraz cegłami dekoracyjnymi. Wielu producentów oferuje mikrocement fasadowy w różnych kolorach, choć najbardziej popularne są odcienie beżu, szarości oraz biel. Pełną modernizacją elewacji domu, biura czy urzędu zająć się może z użyciem tego materiału firma Usług Budowlanych Marcina Łukańki.

Jak wykańczane są elewacje mikrocementem?

Prace wykończeniowe fasad mikrocementem są stosunkowo proste i nie zabierają dużo czasu. Rozpoczynają się od przygotowania podstawy, co pozwala nanieść grunt z piaskiem kwarcowym na daną powierzchnię. Dopiero wtedy można przystąpić do naniesienia pierwszej warstwy mikrocementu. Już wtedy zauważalny jest wyraźny piękny efekt.

Dla podwyższenia jakości elewacji oraz wyeliminowania smug tworzy się jednak drugą warstwę mikrocementu. Jest ona jednak bardzo cieniutka. Po wyschnięciu nałożony jest specjalny impregnat, którym można okresowo lakierować fasadę. Wydłuża to żywotność i piękno elewacji z mikrocementu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz