Mezoterapia igłowa w domu. Czy to możliwe?

Mezoterapia igłowa w domu. Czy to możliwe?

W drogeriach coraz częściej możemy znaleźć urządzenia i preparaty, dzięki którym możemy przeprowadzić zabiegi medycyny estetycznej we własnej łazience. To świetna alternatywa, jeśli nie chcemy lub nie możemy wydawać kilkuset złotych na regularne wizyty u specjalisty. Czy warto zdecydować się na zakup własnego urządzenia? Podpowiadamy, jak przeprowadzić mezoterapię mikroigłową w domowym zaciszu.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, w trakcie którego pod skórę wprowadzane są substancje aktywne, mające na celu odżywienie, nawilżenie i wygładzenie skóry. Preparat wstrzykuje się za strzykawki i cienkiej igły, którą nakłuwa się odpowiednie partie twarzy, ciała lub skóry głowy. Powstałe mikrourazy stymulują komórki naskórka i pobudzają produkcję kolagenu. Cały zabieg trwa około 45 minut, jednak żeby efekty były długotrwałe, powinno się powtórzyć go kilka razy.

Mezoterapia jest stosowana między innymi w celu redukcji zmarszczek i przebarwień, odmłodzenia i ujędrnienia skóry, spłycenia blizn i rozstępów, likwidacji cellulitu i zmniejszenia łysienia.

Jak wykonać domową mezoterapię?

Domową mezoterapię wykonuje się za pomocą specjalnego rollera. To urządzenie wyposażone w dyski z setkami krótkich igieł na rolce. Na rynku dostępne są różne modele, przeznaczone zarówno do twarzy, jak i ciała. Ich cena waha się od 150 do 300 złotych. Przed zakupem rollera warto zwrócić uwagę na jego budowę i długość igieł. Najlepsze są te zbudowane z tytanu. Długość igieł powinniśmy dostosować do rodzaju naszej skóry - im bardziej wrażliwa, tym krótsze igły powinniśmy wybrać.

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę, można również nałożyć serum. Dzień wcześniej warto zrobić także delikatny peeling. Rolowanie najlepiej podzielić na poszczególe partie twarzy - policzki, brodę, nos i czoło. Jeśli zauważymy, że skóra robi się czerwona, przechodzimy do następnej partii. 

Podczas rolowania unikamy skóry powiek i ust. Urządzenie przesuwamy ruchem pionowym, poziomym i po przekątnej w obu kierunkach. Po skończonym rollowaniu najlepiej nałożyć maskę, która uspokoi skórę. Ważne, by wszystkie kosmetyki, których używamy do mezoterapii były bez barwników i konserwantów. Konieczna jest również dezynfekcja rollera.

Jakich kosmetyków używać do mezoterapii? To zależy od naszych potrzeb i efektu, który chcemy uzyskać. Możemy zdecydować się m.in. na kwas hialuronowy, witaminę C, koenzym Q10 czy preparaty z EGF, czyli czynnikiem wzrostu naskórka. Jeśli wykonujemy zabieg na udach czy brzuchu, do redukcji cellulitu powinniśmy wybrać preparaty z witaminą A, C i E, kofeiną, rutyną, wyciągiem z karczocha, krzemionką organiczną i kwasem polimlekowym.

Mezoterapia igłowa w domu – warto czy nie?

Czy warto zdecydować się na mezoterapię igłową w domu? Jeśli chcemy i możemy poświęcić swojej pielęgnacji więcej czasu - jak najbardziej. Takie zabiegi z pewnością nie zaszkodzą, a będą dużo tańszą alternatywą wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

Musimy jednak pamiętać, że domowy zabieg igłowy na twarz to rozwiązanie tylko pośrednie. Jeśli jednak chcemy uzyskać bardziej spektakularne efekty lub mamy duże problemy ze skórą, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który z pewnością posiada większą wiedzę i doświadczenie, niż my.

Przed rozpoczęciem domowej mezoterapii, zwróćmy również uwagę na przeciwskazania do zabiegu, których jest dosyć sporo. Są to między innymi: ciąża, cukrzyca, infekcje wirusowe i bakteryjne, choroby krwi, trądzik ropowiczy i różowaty czy skłonność do blizn.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz