Mezoterapia igłowa twarzy. Czy warto się na nią zdecydować?

Mezoterapia igłowa twarzy. Czy warto się na nią zdecydować?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Stosowana na twarz pomaga przywrócić jej sprężystość, nawilżenie i jednolity kolor, zmniejsza przebarwienia i spłyca drobne zmarszczki. Kiedy warto się na nią zdecydować? Na czym polega zabieg igłowy na twarz i czy faktycznie jest warty swojej ceny? Sprawdź nasz poradnik!

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Zabieg igłowy na twarz polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji aktywnych za pomocą strzykawki. Powstałe w ten sposób mikrourazy stymulują komórki naskórka i skóry właściwej. Wykorzystanie cienkiej igły o długości od 0,5 do 1,5 cm pozwala lekarzowi medycyny estetycznej na dotarcie nawet do głębokich zmarszczek i innych szczególnie wymagających miejsc. 

Koktajle witaminowe wykorzystywane podczas mezoterapii są dopasowywane do oczekiwań i stanu naszej skóry - najczęściej stosuje się kwas hialuronowy, witaminę C, biotynę, oligoelementy i kwas liponowy. Każda z mieszanek ma inne działanie - mogą one rozjaśnić skórę i usunąć przebarwienia, spłycić drobne zmarszczki, przywrócić sprężystość i nawilżenie.

Kiedy warto zdecydować się na terapię igłową? Mezoterapia przeznaczona jest głównie dla pań, których skóra jest sucha, szara i pozbawiona odżywienia. Wskazaniem do wykonania zabiegu są również pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki, przebarwienia potrądzikowe, rozszerzone pory, pęknięte naczynka czy cienie pod oczami.

Mezoterapia igłowa twarzy jest dostępna w większości gabinetów kosmetycznych. Przed zabiegiem zalecana jest konsultacja w celu oceny stanu skóry, doboru odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych i ustalenia przebiegu cyklu terapeutycznego.

Mezoterapia twarzy - ile zabiegów wykonać?

Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, powinno się wykonać od 4 do 6 zabiegów. Długość cyklu terapeutycznego i częstotliwość wizyt w gabinecie medycyny estetycznej jest uzależniona od wskazań lekarza. Po zakończeniu terapii zalecane jest również wykonanie tzw. zabiegu przypominającego, który następnie powtarza się co 3-4 miesiące w celu utrzymania efektów. 

Mezoterapia twarzy - efekty

Zabieg mezoterapii igłowej twarzy niesie za sobą wiele korzyści. Efekty zabiegu to między innymi:

  • poprawa napięcia skóry,
  • nawilżenie,
  • rozjaśnienie drobnych blizn i przebarwień,
  • zniwelowanie cieni pod oczami,
  • złagodzenie drobnych zmarszczek,
  • zmniejszenie porów,
  • zmniejszenie widoczności pękniętych naczynek,
  • odmłodzenie twarzy.

Mezoterapia igłowa twarzy - cena

Cena mezoterapii igłowej jest uzależniona od składników wykorzystanych podczas zabiegu i ilości spotkań z lekarzem medycyny estetycznej. Średnio za jeden zabieg zapłacimy od 300 do 500 złotych. W większych miastach i popularnych klinikach ceny mogą być wyższe.

Czy warto zdecydować się na zabieg igłowy na twarz?

Wstrzykiwanie witamin w twarz z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak ze względu na efekty, które przynosi. Czy mezoterapia jest jednak warta pieniędzy, które musimy na nią wydać? Jeśli borykamy się z niedoskonałościami skóry, z pewnością warto zastanowić się nad jej wykonaniem. Osoby, które mają obawy przed bólem związanym z nakłuwaniem skóry, mogą zdecydować się na mezoterapię bezigłową - to alternatywny zabieg, w trakcie którego lekarz w celu ujędrnienia skóry wykorzystuje prąd impulsowy. Ta metoda nie powoduje bólu ani krwawienia. Zabieg mezoterapii bezigłowej nie pozostawia śladów na skórze, jednak, aby efekt przypominał ten uzyskany za pomocą metody igłowej, trzeba wykonać więcej zabiegów.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz