Materiał Partnera

Mezoterapia igłowa – najdoskonalszy sposób na odmłodzenie skóry

Mezoterapia igłowa – najdoskonalszy sposób na odmłodzenie skóry

Odmładzające zabiegi kosmetyczne mogą przyjmować najróżniejsze formy. Od laseroterapii przez stosowanie peelingów po masaże – profesjonalne salony kosmetyczne oferują wiele opcji. Dopasowanie najodpowiedniejszej leży w gestii ich pracowników, ale warto dowiedzieć się, na czym polegają. Jedną z najciekawszych opcji jest mezoterapia igłowa, która zyskuje coraz większą popularność. Nie ma czemu się dziwić, bo jej wyniki są zdumiewająco dobre.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to metoda nieinwazyjna, wykorzystywana do regenerowania skóry (nie tylko na twarzy), a także w celu opóźnienia jej starzenia. Podczas tego zabiegu wykonuje się na powierzchni skóry mikronakłucia. Kosmetolog posługuje się przy tym cieniutką igłą lub pistoletem pneumatycznym, a cały zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Nakłucia te mogą mieć różną głębokość, co zależne jest od miejsca ich wykonywania oraz preparatu, który będzie w nie wprowadzany. Preparat ów ma szczególnie istotne znaczenie, bo to on stanowi główny czynnik, dzięki któremu otrzymamy pożądany efekt. Dobierany indywidualnie do potrzeb osoby poddawanej mezoterapii igłowej, zawiera substancje potrzebne dla jej skóry. Dzięki nakłuciom dostaje się dokładnie do miejsca, w którym jest potrzebny, co znacznie zwiększa jego efektywność. To właśnie dlatego mezoterapia igłowa uznawana jest za jeden z najlepszych sposobów na odmłodzenie skóry. Aby otrzymać najlepszy i najbardziej spektakularny efekt, zabieg powinno wykonywać się w serii. W zależności od stanu skóry oraz naszych oczekiwań możemy zdecydować się na 3-6 zabiegów powtarzanych w maksymalnie dwutygodniowych odstępach.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Na zabieg mezoterapii igłowej warto jest udać się wtedy, kiedy czujemy, że nasza skóra jest zwiotczała, gdy mamy zmarszczki, cellulit lub rozstępy. Specjaliści polecają ją także wszystkim tym, którzy obserwują u siebie pierwsze oznaki łysienia. W każdym wypadku warto zwrócić się do profesjonalistów, jak ci z salonu kosmetycznego Izabeli Kapciak. Prócz mezoterapii igłowej oferują wiele różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych – zarówno popularnych, jak makijaż permanentny czy przedłużanie rzęs, jak i bardziej prestiżowych, jak wspomniana mezoterapia igłowa. Oprócz tego w salonie można np. poddać się zabiegowi karboksyterapii, peelingu chemicznego lub laseroterapii oraz zakupić kosmetyki renomowanych firm, dzięki którym wysiłek kosmetologów jeszcze bardziej się opłaci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz