Artykuł sponsorowany

Metody renowacji oraz ochrony podłóg drewnianych

Metody renowacji oraz ochrony podłóg drewnianych

Codzienne użytkowanie podłóg zwłaszcza wykonanych z drewna prowadzi do ich stopniowego  uszkadzania na różne sposoby. Różnego rodzaju rysy czy trudne do usunięcia zabrudzenia to tylko niektóre z problemów, jakie dotyczą materiałów drewnianych pokrywających podłogi. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym nasza podłoga odzyska dawny blask. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym renowacji podłóg drewnianych.

Lakierowanie podłogi drewnianej

Pierwszym ze sposobów, o jakich możemy mówić w kontekście renowacji czy też zabezpieczania podłóg wykonanych z drewna, jest lakierowanie. Lakierowanie podłóg stanowi proces zabezpieczający, a wykonuje się go zwykle po przeprowadzeniu cyklinowania lub też innych prac związanych z naprawą powierzchni podłogi. Jeżeli chodzi o samo lakierowanie, to warto nadmienić, iż zanim do niego dojdzie, musimy w bardzo dokładny sposób oczyścić oraz odtłuścić lakierowaną powierzchnię, a następnie starannie ją zmatowić. Warto również wspomnieć, iż aby podłoga została w odpowiedni sposób zabezpieczona przed uszkodzeniami, należy pokryć ją nie jedną a kilkoma warstwami lakieru.

Cyklinowanie

Cyklinowanie to kolejny sprawdzony sposób na odnowienie zniszczonej podłogi drewnianej, czyli czynność, którą warto zlecić profesjonalistom z firmy Góral Parkieciarstwo z Konstantynowa Łódzkiego należącej do Pawła Wróblewskiego. Cyklinowanie to tak naprawdę proces dotyczący szlifowania powierzchni podłogi wykonanej nie tylko z drewna, ale również z innych materiałów. Przy tym zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny nazywane cykliniarkami. Cała praca wykonywana jest według ściśle określonego schematu, w którym na początku cała podłoga jest szlifowana z warstw starego lakieru, a następnie ubytki wypełnia się preparatem zawierającym żywicę, by ponownie lekko się ją zeszlifować  i oczyścić. Na koniec natomiast stosuje się specjalny podkład.

Olejowanie i inne zabiegi

Bardzo podobnym, a także niejako alternatywnym dla lakierowania sposobem zabezpieczenia czy też impregnacji naszej drewnianej podłogi jest olejowanie. Proces z tym związany może być wykonany zarówno na zimno (gdzie olej nakłada się na powierzchnię podłogi ręcznie) lub też na gorąco (przy zastosowaniu specjalnej maszyny rozgrzewającej oraz wcierającej w warstwę drewna olej). W celu impregnacji podłogi drewnianej możemy również zastosować woskowanie, jednak musimy pamiętać, iż jest to praca, którą należy wykonywać przynajmniej raz do roku. W przypadku zabiegów zabezpieczających nasze podłogi przed uszkodzeniem możemy wymienić również bejcowanie, czyli nałożenie specjalnej bejcy, zwłaszcza wtedy gdy chcemy nadać naszej podłodze nieco inną kolorystykę.

 

Opracowanie:
Konstantynów Łódzki, Chmielna 7
tel. 501 036 200
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz