Materiał Partnera

Metody leczenia łysienia. Jak zahamować wypadanie włosów?

Metody leczenia łysienia. Jak zahamować wypadanie włosów?

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka nie tylko mężczyzn – zmaga się z nim również spore grono kobiet. Niezależnie od przyczyn jego występowania, z łysieniem można i warto walczyć. Współczesna medycyna i kosmetologia oferują nam do tego kilka rozwiązań – od specjalnie opracowanych preparatów o działaniu leczniczym, po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.  


Leki na łysienie

Najpowszechniej stosowanym sposobem leczenia łysienia są preparaty w postaci kremów, żelów, maści, pianek czy płynów, między innymi glikokortykosteroidy, minoksydyl, cygnolina. Należy pamiętać, że środki te powinny być stosowane po konsultacji z lekarzem dermatologiem lub trychologiem. Nie należy mylić tego typu leków z powszechnie dostępnymi suplementami, których reklamy bardzo często możemy zobaczyć w środkach masowego przekazu – działanie tych drugich środków nie jest potwierdzone naukowo.


Mezoterapia igłowa

To jeden z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem. Polega on na kontrolowanym uszkodzeniu skóry głowy przy pomocy głowicy zaopatrzonej w igły. Działanie takiego zabiegu jest dwojakie. Z jednej strony powstające w wyniku nakłuwania mikrourazy aktywują procesy regeneracyjne skóry, poprawiają ukrwienie, a także pobudzają cebulki włosów. Z drugiej – wraz z nakłuciami do skóry aplikowane są odpowiednio dobrane środki farmakologiczne i koktajle odżywcze, których celem jest wzmocnienie włosów. Zabieg – wykonywany między innymi w Ladies First Medical Clinic – jest dość bolesny, ponieważ owłosiona skóra głowy jest trudna w całkowitym znieczuleniu. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się między innymi cukrzycę, choroby nowotworowe, infekcje bakteryjne i wirusowe, ciążę i okres karmienia piersią, a także miesiączkę.


Peptydowa mezoterapia Dr. Cyj

Podobnie jak zabieg opisany wyżej, metoda Dr. Cyj polega na wykonaniu mikronakłuć na skórze głowy i wprowadzenie w głąb tkanek koktajlu odżywczego, zawierający siedem peptydów i kwas hialuronowy. Jedną z różnic między kurację peptydową a standardową mezoterapią, jest fakt, że pierwsza z metod wymaga wykonania mniejszej ilości nakłuć. Kuracja składa się z 4 zabiegów, wykonywanych co 3 tygodnie, każdy trwa około 30 minut. 


Peeling skóry głowy

Jak każdy peeling wykonywany jest przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków, które złuszczają skórę głowy, jednocześnie ją oczyszczając i odżywiając. Ponadto podczas peelingu skóra głowy jest masowania, co sprzyja poprawie jej ukrwienia i tym samym dotlenieniu tkanek oraz odżywieniu. Wszystko to przekłada się na pobudzenie cebulek i poprawę wzrostu włosów.


Przeszczep włosów

Zabieg ten stosowany jest w sytuacji, gdy inne, mniej inwazyjne metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Przeszczep może być wykonywany przy pomocy różnych technik – mikroimplantów, mikronakłuć lub SmartGraf – jednak w każdym przypadku polega on pobranie mieszków włosowych z rejonu potylicy (włosy są tam zazwyczaj najmocniejsze) przygotowanie z nich implantów i umieszczenie ich w skórze dotkniętej łysieniem. Zwykle zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz