Materiał Partnera

Metody koloryzacji włosów

Metody koloryzacji włosów

Już w XIX wieku można było spotkać się z osobami rozjaśniającymi włosy przy użyciu utleniaczy. Dziś metody te są znacznie bardziej bezpieczne dla zdrowia, a efekty często przechodzą najśmielsze oczekiwania klientów salonów fryzjerskich. Istnieje wiele technik farbowania, które pozwalają na zabawę kolorem uzyskując zarówno naturalną jak i oryginalną fryzurę.

Czym jest koloryzacja włosów?

Koloryzacja włosów inaczej zwana farbowaniem jest najprościej mówiąc zmianą posiadanego koloru włosów na inny przy użyciu preparatów chemicznych. Zmiana ta możliwa jest poprzez użycie specjalnych farb do włosów, a powstały efekt różni się od wcześniejszego koloru zaledwie kilkoma odcieniami. Jeśli zależy nam na uzyskaniu bardziej wyraźnego efektu należy przeprowadzić tak zwane rozjaśnianie włosów, do którego służą znacznie silniejsze w działaniu środki.

Ale w jaki sposób wybrać najlepszą dla nas samych farbę do włosów? Na rynku dostępne są preparaty do koloryzacji nietrwałej, półtrwałej oraz trwałej. Środki przeznaczone do farbowania nietrwałego po zaaplikowaniu na powierzchnię włosów zostawiają na nich jedynie łagodne refleksy. Taki kolor zmywany jest po około siedmiu umyciach. Preparaty przeznaczone do koloryzacji półtrwałej delikatnie wnikają pod powierzchnię włosa. Uzyskany po farbowaniu efekt jest wyraźniejszy od poprzedniego jednak utrzymuje się zaledwie półtora miesiąca. Efekt trwałej koloryzacji możliwy jest jedynie dzięki farbom, które wnikają do środka włosa. Zawarty w nich amoniak lub inny podobny składnik np. monoetanoloamina sprawiają, że łuski włosa rozchylają się i możliwe jest przeniknięcie barwnika i utleniacza w głębi włosa. Jednak ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają sie farby do włosów nie zawierające amoniaku.

Techniki koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów jest rozległym tematem, na który warto spojrzeć zagłębiając się w techniki fryzjerskie pozwalające na uzyskanie odpowiedniej fryzury. Najbardziej popularną metodą koloryzacji włosów dostępną w każdym salonie fryzjerskim jest klasyczne farbowanie włosów. Jest ono wykonywane względnie szybko i polega na pokryciu wybranym kolorem włosów w stu procentach, trwałym pofarbowaniu siwych włosów oraz tak zwanej koloryzacji ton w ton. Ta ostatnia polega na pogłębieniu posiadanego naturalnego koloru bądź nadaniu fryzurze ciepłych i delikatnych refleksów.

Kolejną techniką trwałej koloryzacji włosów jest tak zwany baleyage, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie wrażenia pełniejszej objętości i blasku włosów. Technika ta, wykorzystywana jest wielu fryzjerów, w tym Agnieszka Turowska Salon fryzjerski z Wrocławia, polega na  delikatnym rozświetleniu wybranych partii włosów farbą o odcieniach zbliżonych do naturalnego koloru poprzez wykonanie wielu delikatnych i cienkich pasemek. Metoda ta zazwyczaj stosowana jest na osobach posiadających jasne włosy.

Podobną techniką koloryzacji jest sunlight. Jest to metoda przeznaczona do włosów naturalnie ciemnych. Sunlight polega na łagodnym rozjaśnieniu włosów zaledwie w kilku partiach. Celem jest uzyskanie naturalnej głębi koloru.

Bardzo popularną techniką koloryzacji oferowaną przez wiele salonów fryzjerskich jest tonowa koloryzacja zwana ombre. Polega ona na tym, że fryzjer rozjaśnia włosy w sposób stopniowy od ciemniejszych tonów u nasady włosów po jaśniejsze końce.

Wymienione powyżej techniki farbowania to tylko nieliczne z dostępnych metod koloryzacji. Jednak usługi fryzjerskie to nie tylko koloryzacja włosów. Każdy dobry salon fryzjerski posiada w swojej ofercie wykonywanie strzyżenia, fryzur okolicznościowych czy też usługi związane z regeneracją włosów.

Opracowanie:
Wrocław, św. Wincentego 53
tel. 509 349 559
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz