Materiał Partnera

Metody docieplania poddaszy

Metody docieplania poddaszy

Obecnie można zaobserwować wzmożone zainteresowanie usługami remontowymi w zakresie adaptowania poddaszy. Często przestrzenie te pozwalają na urządzenie w nich kolejnego pokoju dla dziecka, własnego gabinetu, czy pracowni, a nawet osobnego mieszkania dla drugiego pokolenia w rodzinie. Aby jednak dobrze zaaranżować poddasze, należy skupić się w dużej mierze na jego dociepleniu. Przedstawiamy zatem najpopularniejsze metody…

Metody tradycyjne

Metod ocieplania poddaszy jest wiele, a cała sztuka polega na wyborze takiej metody, która wyeliminuje wszystkie mostki termiczne. Niestety przy załamaniach dachu, czy przy podłożach i oknach dachowych, ciężko jest niektórymi materiałami stworzyć skuteczną barierę termoizolacyjną. Daną metodę zawsze należy zatem dobierać pod kątem uwarunkowań technicznych obiektu, a dopiero potem rozważać tylko czystko finansowe kwestie. Obecnie zatem do najbardziej popularnej metody ocieplenia poddaszy, zalicza się tę z wykorzystaniem styropianów. Jest on bardzo sprężysty oraz giętki, oraz doskonale dostosowuje się do wolnych przestrzeni między krokwiami. Minusem jest  to, że płyty muszą być dokładnie wymierzone i dociśnięte tak, aby nie pozostawić żadnych luk oraz szczelin. Łatwiej zatem jest wielokrotnie, wykorzystywać innym materiał, którym jest wełna mineralna. Ją montuje się dzięki specjalnym rusztom, a następnie zabudowuje się ją płytami kartonowo gipsowymi. Dzisiaj jest ona jednym z najbardziej wydajnych systemów dociepleń poddaszy. Istotne jest jednak zadbanie o zamontowanie również specjalnych folii. Mowa między innymi o tych paroprzepuszczalnych.

Metody innowacyjne

Do metod innowacyjnych ocieplania poddaszy, można zaliczyć między innymi wykorzystanie pianki poliuretanowej, która jest szybka w aplikowaniu, łatwa w przewożeniu, a także, która idealnie kryje całą powierzchnię, nawet z najmniejszymi szczelinami. Warto przy tym wiedzieć, że pianka łączy w sobie pozytywne właściwości wszystkich materiałów izolacyjnych, jednocześnie nie posiadając ich wielu wad. Dla przykładu można porównać ją ze styropianem – jest ona równie efektywna grzewczo, ale łatwiejsza w montażu, a przy tym nie ulega starzeniu. Styropian zaś z biegiem lat odkształca się i traci powoli swoje unikalne własności. Wykorzystanie pianki to zatem inwestycja na długie lata!

Podobnie żywotną, skuteczną i coraz bardziej popularyzowaną metodą ocieplenia, jest również celuloza w postaci granulek. Są one wdmuchiwane pod ciśnieniem, dostając się w każdy zakamarek. Ich zaletą jest przy tym proekologiczność i wysokie własności antygrzybiczne. Odporność na mikroorganizmy szczególnie ważna jest zaś przy dachach, które w niemalże 100% wykonane są z drewna. Celuloza zapobiega bowiem rozwojowi pleśni w elementach drewnianych, w tym w więźbie dachowej. To wynik między innymi dużego stężenia boru w celulozie. Jeśli zatem chcesz postawić na tradycyjne lub innowacyjne metody ocieplenia wnętrz, a także pełne profesjonalne usługi wykończeniowe wnętrz, również w wersji pod klucz, zgłoś się do firmy GRES-BUD. Działa ona w Krakowie i okolicach, obsługując różne grupy klientów. 

Opracowanie:
Kraków, Wrony 89
tel. 501 488 017
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz