Artykuł sponsorowany

Metoda Pierce’a w chiropraktyce – na czym polega?

Metoda Pierce’a w chiropraktyce – na czym polega?

W związku z siedzącym trybem życia uprawianym współcześnie przez większość ludzi, zaburzeniu ulegają naturalne krzywizny kręgosłupa. Lordoza lędźwiowa i szyjna ulegają pogłębieniu, co sprawia, że naturalna równowaga napięcia mięśniowego zostaje zaburzona. Prowadzi to do przykrych konsekwencji bólowych, zmniejszenia zakresu wykonywanych ruchów oraz różnego rodzaju zwyrodnień. Jednym ze sposobów na przywrócenie prawidłowych krzywizn kręgosłupa jest chiropraktyka metodą Pierce’a.

Przygotowania do zabiegu metodą Pierce’a

Podstawą do zastosowania metody Pierce’a są zawsze zdjęcia rentgenowskie odcinka szyjnego oraz miednicy z odcinkiem lędźwiowym. Chiropraktyk analizuje je, dzięki czemu może poznać przyczyny niewłaściwych krzywizn w kręgosłupie i zadziałać dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne. Seria zabiegów metodą Pierce’a doprowadza do przywrócenia prawidłowego kształtu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym, ale efekt terapii wpływa także na pogłębioną kifozę piersiową i krzyżową. Dzieje się tak dlatego, że zaburzenia te są powiązane, jedno oddziałuje na drugie – ulegają one swoistemu zapętleniu, przez co bez odpowiedniej techniki chiropraktycznej bardzo trudno wrócić do zdrowia.

Przebieg zabiegu metodą Pierce’a

Metodę Pierce’a stosują wyłącznie doświadczeni chiropraktycy. Na zabiegi możemy zapisać się na przykład w gabinecie Nat-Med Stanisław Nawrot. Do jego wykonania niezbędna jest specjalna kozetka wyposażona w swoiste zapadnie – nazywana także drop table. Pozwala ona tak ustawić ciało pacjenta, by wykonywane zabiegi były dla niego całkowicie bezpieczne, zwiększając przy tym ich skuteczność. Warto wiedzieć, że metoda Pierce’a znajduje swoje zastosowanie w przeważającej większości przypadków, niezależnie od tego, jak bardzo pogłębiony jest problem związany z niewłaściwymi krzywiznami kręgosłupa. Dodatkowymi efektami poprawnie przeprowadzonej serii zabiegów metodą Pierce’a jest przywrócenie właściwej ruchomości kręgów, a także usprawnienie pracy układu nerwowego i funkcji fizjologicznych organizmu. Zabiegi mają na celu nie tyle poprawne ustawienie kręgosłupa, ile wywołanie w organizmie procesów samoleczenia oraz autoregulacji.

Bezpieczeństwo metody Pierce’a

Dzięki zastosowaniu specjalnej, dedykowanej metodzie Pierce’a kozetki, chiropraktyk wykonuje zabieg maksymalnie bezpieczny i przyjemny dla pacjenta – nieobecne są tutaj przykre chrupnięcia, nie występuje także rotacja głowy. W związku z tym, że cały zabieg opiera się o wnikliwą analizę zdjęć rentgenowskich, nastawiane są wyłącznie kręgi wymagające leczenia.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz