Metamorfoza mężczyzny, czyli o jaką fryzurę poprosić męskiego fryzjera?

Metamorfoza mężczyzny, czyli o jaką fryzurę poprosić męskiego fryzjera?

Dobranie fryzury oraz zarostu do kształtu twarzy ma duże znaczenie dla podkreślenia atutów męskiej urody.  Jedynie mężczyźni o owalnym kształcie twarzy mogą pozwolić sobie na każdy rodzaj męskiej fryzury. Jeśli ma się twarz kwadratową, prostokątną, okrągłą lub w kształcie trójkąta to właściwy dobór fryzury może uwypuklić jej atuty.

Dla panów o kwadratowej twarzy polecane są krótko przystrzyżone boki oraz nieco dłuższe włosy na górze głowy. Zarost powinien być także krótszy na bokach oraz nieco dłuższy na policzkach. Taki fryzjerski zabieg pozwala na optyczne wydłużenie twarzy, dodając uroku jej właścicielowi. Jeśli twarz ma kształt prostokątny, ważne jest, aby nie skracać zbyt mocno boków fryzury. Mężczyznom z taką podłużną twarzą poleca się baczki oraz krótki zarost. Przy okrągłej twarzy preferowane są wszelkiego rodzaju asymetryczne fale, a każdy rodzaj zarostu będzie atrakcyjny. Natomiast panom o trójkątnej twarzy fryzjerzy męscy polecają różnego rodzaju grzywki optycznie zwężające czoło, a w przypadku zarostu pozostawienie nieogolonych boków.

Na jaką fryzurę powinien postawić modny mężczyzna w 2018 roku?

Wycieniowane włosy z grzywką wraz z układającymi się we wszystkie strony kosmykami tworzącymi artystyczny nieład to ponadczasowa fryzura męska preferowana głównie przez panów z bujną czupryną. Dla panów z mniejszą objętością włosów każdy fryzjer męski poleca fryzurę z wygolonymi bokami oraz z nieco dłuższą górą. Zaletą takiej fryzury jest to, że pasuje do większości typów męskiej twarzy i nie wymaga żadnego modelowania. W sezonie 2018 nadal jest modna fryzura męska z przedziałkiem, z zaczesanymi bokami do tyłu.

Modna fryzura męska

Strzyżenie męskie nie jedno ma imię. Można wybrać spośród kilkunastu trendów stylizacji fryzur męskich, pamiętając oczywiście, aby fryzura i zarost pasował do typu twarzy.

1.        Krótkie boki i tył, dłuższy przód oraz przycięty zarost

Ten typ cięcia to jedna z najmodniejszych męskich fryzur, w której mamy przycięte boki i tył oraz nieco dłuższą górę. Zadbany, męski zarost idealnie pasuje do tego typu męskiej stylizacji, wzmacniając męski wizerunek.

2.       Zaczes, czyli podgolone boki, długa grzywka zaczesana do tyłu oraz gęsta (nie długa) broda

Ten rodzaj męskiej fryzury nawiązuje w swej stylizacji do tradycyjnego irokeza. Boki są mocno podgolone maszynką, a długą, uniesioną górę włosów zaczesuje się do tyłu, otrzymując w ten sposób efektowny nieład. Alternatywną stylizacją jest fryzura tzw. samuraja, czyli zaczes wiązany.

3.       Długa, zaczesana na bok grzywka z trzydniowym zarostem

Klasyczna fryzura męska z przedziałkiem, z zaczesanymi bokami do tyłu to nadal modna męska stylizacja, którą preferują mężczyźni z włosami o średniej długości, niezależnie od wieku. Atutem tego typu fryzury jest to, że można ją dowolnie wystylizować w zależności od potrzeb – od eleganckiej do wersji z pazurem. Doskonale współgra z trzydniowym zarostem, dodając mężczyźnie dodatkowego uroku.

4.       Długa grzywka uniesiona do góry

Długa grzywka uniesiona do góry to hit sezonu 2018. Aby uzyskać ten efekt, konieczne jest użycie odpowiednich środków do stylizacji (np. żel, pasta, pianka, lakier) oraz lekkie natapirowanie włosów. 

 5.       Bad hair day, czyli wycieniowane włosy, zaczesane do przodu

Pozornie niekontrolowany nieład to cecha charakterystyczna stylizacji typu bad hair day. Włosy na bokach są mocno wycieniowane, a długa grzywka uniesiona do góry. Podstawą do wykonania tego typu stylizacji jest silnie utrwalająca pianka do włosów.

6.       Włosy kręcone i broda

Jeśli masz kręcone włosy, nie bój postawić się na najnowszy trend, zgodnie z którym dłuższa, kręcona czupryna wraz z wypielęgnowaną brodą to podstawa profesjonalnego wizerunku modnego mężczyzny. Stylizacja „na drwala” już od kilku sezonów mocno się trzyma i nic nie wskazuje na to, że szybko przeminie.

7.       Pompadour, czyli klasyczna fryzura męska lekko zaczesana na bok

Ta stylizacja jest idealna dla mężczyzn z gęstymi włosami, zarówno dłuższymi, jak i krótszymi. Cechą charakterystyczną jest przedziałek, a włosy zaczesane są asymetrycznie na bok.

To na jaką fryzurę się zdecydować zależy od kształtu i owalu twarzy. Powinien z tym współgrać także odpowiednio wypielęgnowany zarost. Najważniejszą rzeczą jest, aby po wyjściu z salonu fryzjerskiego czuć się komfortowo. 

Chcesz dowiedzieć się, jakie są trendy we fryzjerstwie damskim? Przeczytaj o metamorfozie kobiety, czyli o jaką fryzurę poprosić damską fryzjerkę?

Opracowanie:
Elżbieta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz