Materiał Partnera

Metamorfoza domu – remont, którego nie pożałujesz

Metamorfoza domu – remont, którego nie pożałujesz

Każdy dom po jakimś czasie wymaga remontu. Może to być spowodowane ogólnymi zniszczeniami, których nie uniknie się z upływem czasu (brudzenie się ścian, uszkodzenia mechaniczne, ścieranie paneli itp.) lub chęcią wprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu. Decydując się na remont domu, warto skupić się na odpowiednim doborze kolorów oraz szczegółach, które ożywią monotonne, klasyczne wnętrza.

Jakie zmiany najlepiej wprowadzić podczas remontu?

Wiele osób unika zmian, stale malując ściany na ten sam kolor. I choć ma to swoje zalety, czasami każdy potrzebuje odrobiny świeżości w życiu. Żeby remont był widoczny, a efekt sprawiał frajdę, dobrze jest od czasu do czasu wprowadzić do wnętrza zupełnie nowe elementy. Zanim zaczniemy nanosić nową farbę na ściany, najpierw trzeba się zastanowić, czy budynek nie wymaga większych poprawek, takich jak np. wymiana instalacji elektrycznej czy urządzeń sanitarnych. Jeśli nie decydujemy się na żadne typowo budowlane zabiegi, można przystąpić do zmiany wystroju wnętrz. Do wyboru mamy:

  • zmianę koloru ścian
  • wymianę paneli i drzwi
  • wymianę mebli
  • zakup nowych dodatków

Choć czynności te wydają się kosztowne, istnieje sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas prac remontowych.

Meble – zmieniać czy wymieniać?

Najkosztowniejszym etapem remontu jest zawsze wymiana mebli. Można jednak zmienić ich wygląd, bez konieczności zamawiania nowego wyposażenia. Do popularnych zabiegów mających na celu odnowienie starych mebli, zalicza się malowanie ich za pomocą farby kredowej. Bardzo łatwo się ją nakłada, dobrze przylega do powierzchni i daje efekt profesjonalnej renowacji. 250 ml farby to koszt około 20-30 zł i można nią pomalować nawet 2 metry kwadratowe powierzchni. Z pomocą dostępnych na YouTube samouczków, już w kilka godzin odnowi się wyposażenie sypialni, zaoszczędzając tysiące.

W jaki sposób dobierać kolory ścian?

Całkowita zmiana koloru ścian jest zwykle nie lada wyzwaniem. Człowiek łatwo ulega przyzwyczajeniom, dlatego zdarza się, że z początku każdy kolor wydaje się źle dobrany. Jeśli boimy się radykalnych zmian, można wybrać po prostu nieco inne odcienie. Uniwersalnymi, pasującymi do większości pomieszczeń są szarości, jednak ich nadużycie może sprawiać wrażenie monotonności. W przypadku salonu i sypialni, również pozostawienie ścian w kolorze białym wygląda naprawdę dobrze.

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Jeśli nie posiadamy doświadczenia, nie powinniśmy wykonywać czynności remontowych samodzielnie. Choć bez problemu poradzimy sobie z wymianą i montażem mebli, malowanie ścian czy zmiany podłogi stanowią naprawdę duże wyzwanie. Koszt malowania w jednym kolorze to zwykle około 6 złotych, natomiast położenie paneli od kilku do kilkunastu. Nie są to na tyle wysokie opłaty, aby ryzykować zniszczenie materiałów poprzez samodzielne kombinowanie. Najlepiej jest powierzyć prace remontowe doświadczonym firmom, takim jak np. RENEX, niżeli zdać się na niezarejestrowanych fachowców wyszukanych na znanych portalach internetowych.

Opracowanie:
Osiek nad Notecią, Ceramiczna 9
tel. 693 526 339
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz