Materiał Partnera

Merino – wysokiej jakości wyroby z wełny owiec rasy merynos

Merino – wysokiej jakości wyroby z wełny owiec rasy merynos

Merino sprzedaje wyroby z wełny już od 1993 roku na rynku polskim. Tak długi okres funkcjonowania stanowi bardzo dobre zapewnienie tego, że klient będzie miał do czynienia z produktami o wysokiej jakości. Główne elementy oferty stanowią kołdry, poduszki, koce i wyroby rehabilitacyjne. Po więcej przydatnych informacji zapraszamy do poniższego wpisu.

Wysoka jakość

Wykorzystywana w celach produkcji różnych wytworów wełna pochodzi od ras owiec merynos. Jej charakterystyka zapewnia świetne właściwości tak zwanej karbikowatości oraz skrętu każdego włosa. Przez to surowiec zatrzymuje warstwy powietrza, co z kolei świetnie funkcjonuje jako izolator chroniący nas przed zimnem. Szczególnie przydatną w związku z tym informację może stanowić fakt, że kołdra nie drażni w żaden sposób skóry, a nawet jest w stanie delikatnie masować poszczególne zakończenia nerwowe umieszczone w naszych ciałach. W dodatku wykorzystywanie merynos pozwala na zmniejszenie występowania zróżnicowanych napięć i bólów. Produkty wykonane z takiego materiału bardzo dobrze sprawdzają się ponadto w celach eliminowania jonów dodatnich.

Tego rodzaju elementy są bowiem w stanie powodować zmęczenie i powodować wzmożony ból głowy. To oczywiście nie wszystko, co trzeba wiedzieć na temat kołder z wełny oferowanych przez firmę Merino. W skład ich pozytywnych właściwości wchodzi bardzo wysoka zdolność do wchłaniania wilgoci, która w niektórych przypadkach może osiągać nawet 30 procent swojej masy. Do tego materiał uznać należy za zdrowy oraz przyjaźnie obchodzący się z ludzkim organizmem. Ulokowane wewnątrz włókna charakteryzuje wysoką zdolność reagowania na zachodzące w danym otoczeniu zmiany temperatury – gdy jest zimno, wełna ulega skurczeniu, a gdy jest ciepło, dochodzi do jej rozprężenia. Przez to bardzo dobrze chroni latem przed przegrzaniem, a w zimie zapewnia ciepło.

Kołdry

W przypadku dokonywania zakupu tego rodzaju produktów warto wiedzieć między innymi o fakcie, że posiadają one niezbędny atest nadany ze strony Państwowego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Jak donosi specjalista z firmy Merino:

Oferowane kołdry wełniane to wyroby medyczne, które z powodzeniem można wykorzystywać w rehabilitacji oraz profilaktyce osób dotkniętych skutkami urazów, osteoporozą, czy infekcjami narządów ruchu. Oprócz tego są one wyposażone w specjalnie zaprojektowane etykiety, które to z kolei ma na celu informować potencjalnego klienta o takich elementach jak przeznaczenie, przechowywanie, konserwacja i sposób użytkowania. Przez to kołdry naszej firmy można znaleźć w ofercie aptek i sklepów medycznych.

Przy tym wszystkim trzeba jednak wspomnieć, że te towary wełniane Merino nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób cierpiących na zróżnicowane problemy zdrowotne. Z powodzeniem mogą korzystać z nich bowiem także takie osoby, które najzwyczajniej w świecie przywiązują wagę do zdrowego stylu życia. Sprawdzają się one bardzo dobrze jako naturalne produkty profilaktyczne, które nie tylko wpłyną pozytywnie na życie pod kątem czysto zdrowotnym, ale w dodatku zapewnią również zdrowy i wygodny wypoczynek. Jeśli więc jesteśmy w potrzebie skorzystania z nich, to dobrze będzie przejrzeć ofertę firmy.

Poduszki, koce i więcej

Oprócz przedstawionych wyżej pozycji istnieje możliwość dokonania zakupu jeszcze innego rodzaju wyrobów z wełny. W przypadku poduszek będziemy mogli za dodatkową opłatą zastosować alternatywny typ wypełnienia, spośród których wymienić należy wkład wełniany, silikonowy oraz puchowy. Z kolei koce wykonywane są z naturalnego surowca o wyjątkowych właściwościach zarówno rehabilitacyjnych, jak i leczniczych, a skuteczność oferowanych wyrobów rehabilitacyjnych jest potwierdzona przez szerokie grono zadowolonych klientów. Są to w głównej mierze laczki, wałki, podkowy, pasy, bambosze czy też kamizelki. Choć jest to tak naprawdę jedynie kilka przykładów, które znaleźć możemy na stronie internetowej Merino. Dlatego nie zwlekaj i odwiedź ją już teraz!

Opracowanie:
Żory, Rudzka 13B
tel. 32 434 26 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz