Artykuł sponsorowany

Medycyna pracy w Przychodni na Trzynieckiej

Medycyna pracy w Przychodni na Trzynieckiej

Każdy, kto chociaż raz podejmował nową pracę, na pewno spotkał się z wymogiem udania się do lekarza medycyny pracy i wykonania kilku podstawowych badań. W zależności od tego, jaki zawód się podejmuje i czy w miejscu pracy występuje ryzyko zagrażające zdrowiu, dobierane są odpowiednie testy. Możesz je przeprowadzić pod fachowym okiem specjalistów w Przychodni na Trzynieckiej.

Jakie badania obejmuje medycyna pracy?

Jak każda wizyta u lekarza, rozpoczyna się przeprowadzeniem wstępnego wywiadu z pacjentem na temat przebytych chorób, dolegliwości, które występują u innych członków rodziny i czy jesteśmy obciążeni genetycznie jakimiś przypadłościami. Bardzo ważne jest też dopytanie o stosowanie używek, bowiem zmniejszają one wydajność organizmu, które może wpłynąć na wykonywany zawód.

W Przychodni na Trzynieckiej następnie robione są podstawowe badania jak mierzenie ciśnienia krwi, osłuchiwanie serca i płuc, czasami zdarza się, że pobierana jest krew w celu zmierzenia poziomu glukozy w organizmie. Jeśli pacjent będzie wykonywał pracę, która wiąże ze sobą duże ryzyko, zdarza się, że zostaje on skierowany również do neurologa, okulisty i pulmonologa. W przypadku mocno stresujących stanowisk wykonuje się dokładne badania serca jak EKG.

Jeśli pacjent ma mieć styczność z drażniącą chemią i promieniowaniem, niezbędne będzie wykonanie określonych pomiarów krwi, w celu wykluczenia jego niezdolności

- mówi specjalista.

Kiedy powinniśmy skorzystać z takich badań?

Każdy, kto będzie chciał podjąć nową pracę, zostanie skierowany najpierw do lekarza medycyny pracy przez pracodawcę. Są to tak zwane badania wstępne, wykonywane również przy zmianie stanowiska w obrębie jednej firmy.

Obowiązkowe są również te przeprowadzane okresowo w zależności od pełnionej funkcji i kontrolne, gdy powrócimy do zdrowia po 30 dniach nieobecności spowodowanej chorobą. Niektórzy studenci również wysyłani są na tego typu badania. Szczególnie ci, którzy mają styczność ze szkodliwymi czynnikami chemicznymi czy fizycznymi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz