Materiał Partnera

Medycyna holistyczna w terapii i rehabilitacji

Medycyna holistyczna w terapii i rehabilitacji

Współczesna medycyna znajduje remedium na większość chorób. Eliminuje dolegliwości i ograniczenia zdrowotne, a często również przywraca sprawność i odmładza. Nie zawsze jednak sięganie po kolejne porcje tabletek jest rozwiązaniem, które prowadzi ku dobremu. Kiedy farmaceutyki nie mogą już nic zmienić, warto skorzystać z innych opcji, jakie zapewnia medycyna holistyczna praktykowana przez Hol Med.

Alternatywne metody leczenia i ich znaczenie w uzdrawianiu

Medycyna alternatywna jest popularna już od wielu lat. Szczególnie korzystają z niej osoby dotknięte nieuleczalnymi schorzeniami, a poszukujące nadziei na wyzdrowienie. Terapie ziołowe, masaże, leczenie kolorami czy dźwiękiem wciąż budzą wiele kontrowersji. Nie każdy jednak wie, że natura ludzkiego umysłu pozwala skutecznie wykorzystać własną wyobraźnię i przekonać organizm, aby się uzdrawiał. W medycynie konwencjonalnej funkcjonuje powiedzenie, że chęć wyzdrowienia pacjenta stanowi połowę sukcesu terapeutycznego. Od tego, jak silna jest jego wola powrotu do zdrowia, zależy bardzo często, czy do niego wróci i w jakim stopniu. Dlatego warto podkreślić znacznie medycyny alternatywnej, która – nawet jeśli nie pomaga fizycznie – pobudza ducha i umysł pacjenta, wzmacniając w nim chęć wyzdrowienia. Medycyna alternatywna to często również medycyna holistyczna, która zakłada, że ludzki organizm jest nierozerwalną całością, a jego leczenie powinno obejmować zarówno ciało w sensie fizycznym, jak i umysł oraz ducha.Centrum fizjoterapii holistycznej Hol Med

Medycyna konwencjonalna od wieków korzysta ze wsparcia innych, równoległych dziedzin nauki, które wspomagają ją w leczeniu pacjentów. Do takich dziedzin zaliczają się m.in. ziołolecznictwo i fizjoterapia. Szczególnie ta druga ma duże znaczenie w rekonwalescencji pacjentów oraz w usprawnianiu ich, gdy tracą siłę w efekcie starzenia się. Centrum fizjoterapii holistycznej Hol Med to wyjątkowa placówka medyczna o charakterze niepublicznym, która łączy medycynę konwencjonalną, alternatywną, fizjoterapię oraz holistyczne podejście do pacjenta. Stanowi ona odpowiedź na potrzeby pacjentów, którzy zmagają się z problemami trudnymi do zdiagnozowania przez lekarzy. Kiedy leczenie nie przynosi już poprawy, dolegliwości bólowe ograniczają sprawność albo uciążliwe biegunki zmuszają do przyjmowania dużej ilości leków, po pomoc można się zwrócić do centrum.

Terapia manualna w modelu holistycznym

Założycielem placówki i jej właścicielem jest magister fizjoterapii i terapeuta manualny Andrzej Stanisławczyk, którego pasja zaowocowała powstaniem gabinetu, a następnie dwóch niepublicznych przychodni w Rzepienniku Strzyżewskim i Wojniczu. Od 2011 roku firma działa jako Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Fizjoterapii Holistycznej HOL-MED. Założeniem, jakim kierują się pracownicy placówki, jest poszukiwanie wspólnych rozwiązań dysfunkcji ciała i emocji, które wynikają ze stresu oraz negatywnych wzorców. Do przychodni można się udać z takimi problemami jak:

  • dolegliwości bólowe kręgosłupa, bioder, kończyn, zamostkowe,
  • osłabienie mięśni kończyn,
  • zawroty głowy, mdłości,
  • zaburzenia perystaltyki jelit,
  • zaburzenia miesiączkowania,
  • zaburzenia pracy układu moczowego,
  • dolegliwości bólowe w obrębie twarzoczaszki.

Medycyna holistyczna stanowi często alternatywę lub wsparcie dla leczenia farmakologicznego. Szczególnie pomaga wówczas, gdy dokuczliwe dolegliwości mają nieznana etiologię i nie są objawem rozpoznanych chorób. W leczeniu pacjentów jest wykorzystywana terapia manualna w modelu holistycznym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz